„Czerwone Gitary” i Grupa Wokalna „Meritum”

    523
    0

    Wzruszenie, emocje, wspomnienia, legendarne przeboje i owacje publiczności. Tak najkrócej można by podsumować „Koncert Wspomnień”, który miał miejsce w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 12 listopada 2011 roku,

    wydarzenie nietuzinkowe, długo oczekiwane przez wszystkich fanów Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Nie zawiedli artyści i ich goście, nie zawiodła publiczność. Uroczystość ta na pewno na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników. Był to pierwszy w historii koncert zespołu Czerwone Gitary z tak dużą ilością piosenek Krzysztofa

    Klenczona, upamiętniający 30 rocznicę śmierci i 70 rocznicę urodzin muzyka. W programie ponad dwugodzinnego koncertu znalazły się piosenki kompozytora zarówno z okresu jego współpracy z zespołem Czerwone Gitary, jak i grupą Trzy Korony. Posłuchać można było także utworów, które powstały podczas pobytu artysty w Stanach Zjednoczonych.
    Po raz pierwszy w swojej historii zespół Czerwone Gitary akompaniował wszystkim wykonawcom zaproszonym do udziału w koncercie. Wśród gości muzycznych znalazły się między innymi wokalistki grupy wokalnej „Meritum” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Zaproszenie do udziału w koncercie dziewczęta „wyśpiewały” sobie w Nisku we wrześniu tego roku podczas obchodów „Dni Chleba”, kiedy to ich występ poprzedzał koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Czerwone Gitary”. Po wysłuchaniu piosenek w wykonaniu „Meritum” lider zespołu, pan Jerzy Skrzypczyk stwierdził „…iż dziewczęta zaśpiewały tak pięknie…”, że chce je zaprosić na wspólny koncert w Sali Kongresowej w Warszawie. Tak też się stało.

    Wiele godzin pracy i prób w Leżajsku poprzedzających wspólne próby z zespołem w Hear Studio, jednym z największych studio nagraniowych w Warszawie uwieńczone zostało wspólnym wykonaniem na scenie Sali Kongresowej trzech piosenek Krzysztofa Klenczona – „Tam gdzie woda i las”, „Hej słowiki” oraz „Seven days”. Piosenka pt. „Seven days”, wywarła tak duże wrażenie na zgromadzonej publiczności iż została wykonana raz jeszcze podczas bisów jako ostatni utwór wieczoru.

    Miłym akcentem było to, że na wypełnionej widownią sali znalazły się osoby, które na koncert przyjechały specjalnie z Leżajska. Dziewczęta z „Meritum” miały mocne wsparcie w osobach burmistrza miasta pana Piotra Urbana, wójta gminy pana Krzysztofa Sobejko, dyrektora MCK pani Marii Horoszko, a także rodziców. Zarówno na scenie, jak i na widowni nie zabrakło gości specjalnych szczególnie witanych przez zespół. Przybyli bowiem: żona Krzysztofa Klenczona – Alicja Klenczon-Corona, jego siostra – Hanna Klenczon, Karol Wargin – występujący niegdyś z Krzysztofem Klenczonem oraz Wiesław Wilczkowiak ze Stowarzyszenia Muzycznego “Christopher”. Wśród publiczności zasiedli też autorzy tekstów piosenek: Marek Gaszyński, Janusz Kondratowicz i Krzysztof Dzikowski. Jako goście muzyczni na scenie pojawili się; lider grupy Turbo – Wojciech Hoffmann, artysta z Mołdawii grający na fletni Pana – Dumitru Harea, a także Magdalena Piestrak, Ola Federkiewicz, Ewelina Brudniak, Marta Kiełbowicz, Ewelina Wiatr i Paulina Wolan tworzące najstarszą grupę wokalistek „Meritum”.

    Jak do tej pory niewielu artystów z naszego regionu miało okazję występować na scenie Sali Kongresowej. Tym bardziej więc wydarzenie to, oraz możliwość profesjonalnej współpracy z tak legendarnym zespołem pozostanie w pamięci zarówno dziewcząt z grupy „Meritum” jak i ich opiekunów – Bartłomieja Urbańskiego i Jacka Brzuzana na długie lata.

    Ź: Starostwo Powiatowe
    Informację zamieścił
    Robert Antczak

    Poprzedni artykułZłodziej koszyka z zakupami zatrzymany
    Następny artykułWystawa fotograficzna…