Policjanci z Leżajska i Nowej Sarzyny zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu leżajskiego, przy których ujawnili narkotyki. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, będą odpowiadać za posiadanie substancji odurzających.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie w środę, podczas nocnego patrolu, zauważyli osobowego opla. Pojazd zaparkowany był na drodze gruntowej, pośród pól. Policjanci podczas kontroli samochodu ujawnili dwa woreczki foliowe z suszem roślinnym.  21-letni kierowca przyznał, że marihuana należy do niego. Śledczy postawili mu zarzut. W trakcie przesłuchania mężczyzna złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze.

1 listopada policjanci z Leżajska w czasie patrolu zauważyli młodego mężczyznę, on na widok radiowozu próbował uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali go. Ujawnili przy 20-latku dwa woreczki z suszem roślinnym i cztery woreczki z białym proszkiem. Badania potwierdziły, że susz roślinny to marihuana. Śledczy postawili mężczyźnie zarzut posiadania środka odurzającego. Przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy, woreczki z białym proszkiem zostały przesłane do badania i od jego wyników uzależnione jest dalsze postępowanie w tej sprawie.

ź: KPP Leżajsk