Po raz kolejny w ramach świętowania Dni Grodziska ulice na kilkadziesiąt minut oddane zostaną biegaczom. Tym razem, poza promocją gminy i zachętą do zdrowego stylu życia, biegowi przyświecał będzie jeszcze jeden cel – wsparcie przeszczepu mięśni twarzy Michała Grzywny.

II Bieg Grodziski odbędzie się na dystansie 5 km. Start i meta zlokalizowane będą na drodze gminnej – obwodnicy Czystego. W internetowym głosowaniu, po zaciętej walce, zwyciężyła trasa płaska. Bieg ruszy w sobotę 11 lipca 2015r. o godzinie 11.00 drogą powiatową w kierunku Urzędu Gminy, obok Ośrodka Pomocy Społecznej skręci na „Mokrzankę” i drogą „Zagumienną” powróci nad zalew Czyste. Internetowe zapisy już ruszyły –  można zapisać się na stronie www.chronotex.pl.  W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat. Nowością II biegu jest możliwość rywalizacji grupowej. Uczestnicy mogą tworzyć zespoły złożone z min. 5 osób. Wygra ta grupa, której łączny czas pięciu najszybszych członków będzie najlepszy.

By wziąć udział w rywalizacji grupowej wystarczy przy zapisie podać nazwę zespołu.

Udział w biegu nie wymaga wnoszenia opłaty startowej. W zamian chcemy zachęcić biegaczy do wsparcia kosztownej operacji Michała Grzywny z Tryńczy. Michał to nadzwyczajnie utalentowany muzycznie chłopak, który cierpi na niezwykle bolesną chorobę – zanik mięśni twarzy. Jedyna szansa to przeszczep w USA, który kosztuje 150 tys. dolarów.

Dzięki programowi „Sprawa dla reportera” Michał ma już potrzebną kwotę i na 4 sierpnia br. wyznaczono termin operacji. Pozostają jeszcze koszty kilkumiesięcznego pobytu i rehabilitacji w USA. Na ten cel przeznaczony będzie cały dochód ze zbiórki przeprowadzonej w trakcie imprezy.

Zachęcamy do udziału w biegu. Zadbajmy o zdrowie przez aktywność fizyczną, a bieganie to najprzystępniejsza forma ruchu. Warto się przełamać i spróbować – satysfakcja gwarantowana. Zwycięzcą będzie każdy kto ukończy bieg, bez względu na czas i zajęte miejsce. Poprzez udział w biegu doceńmy zdrowie i życie, które mamy.

Pobiegnijmy też dla Michała i pokażmy Mu w ten sposób, że nie jest nam obojętna jego niezwykle trudna walka o zdrowie.