Robotycy z misją w USA

Po raz kolejny drużyna gimnazjalistów GG Robot Team z Zespołu Szkół im. Franciszka Leji z Grodziska Górnego reprezentuje Polskę w Światowym Finale Turnieju Budowy i Programowania Automatycznych Robotów Mobilnych. Turniej odbywa się w mieście Norman w Stanach Zjednoczonych. Cel wizyty jest znany – wywalczyć jak najlepsze miejsca w poszczególnych konkurencjach.

Z Facebookowego profilu Koła Robotyki wiemy, że zawodnicy są w formie. Start w konkurencji Seeding Rounds drużyna zakończyła na bardzo dobrym 4 miejscu na 70 drużyn startujących.

Zachęcamy do śledzenia poczynań zawodników na Facebooku

GG Robot TEAM – Potrzebuje pomocy!

GG Robot TEAM to drużyna wywodząca się z Koła Robotyki z Zespole Szkół im.prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. Pasją ekipy jest tworzenie i programowanie robotów autonomicznych. Swoje pasje kształcą w szkole od 2008 r.

W 2015 r. podczas Globalnej Konferencji Robotyki Edukacyjnej (GCER) w Albuquerque, grupa odniosła swój pierwszy sukces, dzięki któremu zasłynęła nie tylko w gminie ale również na arenie ogólnoświatowej jako pierwsza drużyna spoza terenu USA , która zwyciężyła w jednej z konkurencji składającej się na konkurs Botball.

Niestety aby zaistniała możliwość  wyjazdu na kolejny konkurs w pełnym składzie (co w tym przypadku jest konieczne) muszą zebrać brakujące fundusze, większość to koszt transportu lotniczego do USA. Na dzień dzisiejszy bilet dla jednej osoby to koszt rzędu 5000 zł.

Drużyna szuka wsparcia poprzez stronę Polak Potrafi, gdzie anonimowi darczyńcy mogą wpłącać drobne sumy na zrealizowanie planów i marzeń ekipy.

https://polakpotrafi.pl/projekt/gg-robot-team-na-botball-2017-w-usa?utm_source=search

 

 

Koncert na żywo zespołu JOKER

BAR CARLOS nad zalewem czyste (k. mola) zaprasza 23 czerwca tj. piątek na koncert w wykonaniu zespołu JOKER (Autorzy hitów: Aparatka, Zołza, Napad na serce, Zazdrosna). Imprezę rozkręcać będzie Dj MATINO już od godz. 19:30.

Serdecznie zapraszamy! 

28-LATEK UTONĄŁ W ZALEWIE W GRODZISKU DOLNYM

28-letni mężczyzna utonął dzisiejszej nocy na zalewie w Grodzisku Dolnym. Rano strażacy wydobyli z wody jego zwłoki. To pierwsze utonięcie podczas wypoczynku nad wodą tego lata.

Dziś, około godz. 4 policjanci odebrali sygnał, że na terenie zalewu w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim, najprawdopodobniej utonął mężczyzna. Policjanci ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu łańcuckiego na terenie kąpieliska rozbiło namiot i zostało na biwak. W pewnym momencie mężczyźni postanowili popływać, weszli do wody. Chwilę później 28-latek zniknął pod jej powierzchnią.

Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną. Rano wydobyto z wody ciało 28-latka. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny jego śmierci. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.

To pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą w tym roku – Statystyki utonięć.

 

Missio Misericordiae

Stowarzyszenie Missio Misericordiae zaprasza na radosne spotkanie z misjami. W piątek rozpoczął się 3-dniowy Kongres Misyjny, którego finał będzie miał miejsce w niedzielę w parafii w Chałupkach Dębniańskich. Po mszy św. na placu przy kościele odbędzie się misyjny piknik. Nie zabraknie misyjnych opowiadań, egzotycznych rytmów i strojów, loterii, czy charytatywnej aukcji pamiątek. Zapowiada się kolorowe, muzyczne i smaczne wydarzenie, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

MMA na Mistrzowskim poziomie w Grodzisku
Trenuje ciężko od 3 lat i od początku wiedział, że jak coś robić to na najwyższym poziomie. Ma na koncie ponad 30 amatorskich walk MMA, dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski MMA. Otrzymał też powołanie do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata MMA, które w zeszłym roku odbyły się w Las Vegas. Od tamtego czasu przyszły kolejne sukcesy. Daniel przygotowuje formę na Mistrzostwa Świata w Atenach.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia, profesjonale podejście do treningów i walk, wiadome było, że zajdzie wysoko. Daniel nie spoczął na laurach, wygrał kolejne walki i otrzymał szansę udziału w Mistrzostwa Świata federacji ISKA w Atenach.

Zeszłoroczny laureat stypendium wójta gminy, Daniel Matuszek staje przed kolejną życiową szansą. W dniach 31 maja – 3 czerwca wystartuje w Mistrzostwach Świata w Grecji. Tu będzie reprezentował Polskę i walczył o tytuł Mistrza Świata.

Udział w zawodach tej rangi to ogromny prestiż, ale i spore wydatki związane z samym wyjazdem. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc i umożliwić wyjazd zawodnika do Grecji, zachęcamy do odwiedzenia profilu facebook’owego Daniela.

Odnaleźli kapsułę czasu w Grodzisku Górnym
Nawiązując do słów jednego z utworów legendarnej kapeli rockowej Dżem przysłowiowy „Wehikuł czasu” niespodziewanie pojawił się w Grodzisku Górnym.

W trakcie prac rozbiórkowych pod Centrum Robotyki Szkolnej w Grodzisku Górnym, robotnicy napotkali na ciekawe znalezisko.

W murze jednej ze ścian burzonego garażu, znaleźli butelkę po bliżej określonym trunku, a w niej tajemniczą kartkę papieru z pamiątkowym wpisem sprzed 49-laty. Pismo zawiera informację o ekipie, która garaż stawiała.

Z przeprowadzonych oględzin wynika, że kartka pochodzi z worka po wapnie, a grupę remontową stanowili mieszkańcy Grodziska Górnego i Grodziska Dolnego. Butelka i jej zawartość trafiły na ręce dyrektora szkoły, który zrobi z niej właściwy użytek. Znalezisko znajdzie swoje miejsce w nowym obiekcie szkoły.

Sportowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych
W Sanoku odbyła się II Wojewódzka Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych. W Olimpiadzie tej uczestniczyło około 100 Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa. Drużyny poprzedzał znicz olimpijski oraz flaga olimpijska niesiona przez Podopiecznych ŚDS.

Po powitaniu i przemowach rozpoczęły się zmagania sportowe. Zawodnicy startowali w 7 konkurencjach: rzut do tarczy, rzut do kosza, podnoszenie ciężarów, minigolf, slalom i strzał do bramki, rzut woreczkiem do obręczy, przeciąganie liny.

Wszystkie startujące drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy oraz różne nagrody rzeczowe.

Były to zawody, bez barier, bez podziałów, a całą halę wypełnił radosny śmiech uczestników, którzy mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy, pokonując swoje słabości, dając z siebie jak najwięcej. Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Burmistrz Miasta Sanok.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie ośrodka