Nagrodzono laureatów konkursu plastycznego pod tytułem „Bezpieczne Wakacje 2015”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.
Konkurs plastyczny „Bezpieczne Wakacje 2015” promuje wśród dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek  podczas wakacji, zachowania wolne od nałogów i inne pozytywne postawy. Jak co roku konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu leżajskiego.
Konkurs na szczeblu powiatowym rozpoczął się w czerwcu i trwał do 8 października 2015 r. Jury konkursowe wyłoniło 9 najlepszych prac plastycznych z poszczególnych kategorii wiekowych. Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku w obecności szkolnych opiekunów wręczyli laureatom konkursu atrakcyjne nagrody i upominki ufundowane przez lokalne samorządy: Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Urząd Miasta Leżajsk, Urząd Gminy Leżajsk, Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Urząd Gminy Kuryłówka.
Laureatami tegorocznej edycji powiatowego etapu konkursu zostali w kategorii  wiekowej 7 do 9 lat: Izabela Kycia ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy,  Dominika Socha ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli, Katarzyna Trestka ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie.
W kategorii wiekowej 10 – 12 lat:  Zuzanna Winiarska ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli, Ewa Kogut ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli, Patrycja Stecki ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce. Wyróżnienie otrzymała: Katarzyna Piotrowska ze Szkoły Podstawowej z Brzyskiej Woli.
W kategorii wiekowej 13 – 15 lat: Karolina Gwóźdź z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku,Patryk Jodłowski z Gimnazjum SOSW w Leżajsku, Agnieszka Morawska z Gimnazjum SOSW w Leżajsku. Komisja wyróżniła ponadto Jakuba Flis z Gimnazjum w Woli Zarczyckiej,  Wiktorię Drożdżak z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku oraz Arkadiusza Podwyszyńskiego z Gimnazjum SOSW w Leżajsku.
Poziom tegorocznych prac konkursowych Jury oceniło, jako bardzo wysoki. W finałowej stawce znalazło się kilkanaście prac we wszystkich kategoriach wiekowych, pomiędzy którymi rozegrała się zacięta rywalizacja, a ostateczny werdykt powstał w wyniku długiej i gorącej dyskusji.
Nagrodzone prace wezmą udział w kolejnym wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.
ź: KPP Leżajsk