W lipcu br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej telewizja TV4 nagrywała film dokumentalny w ramach projektu „Partnerstwo dla rozwoju”, który prezentuje efekty różnorodnych projektów zrealizowanych z funduszu Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW).

W każdą środę o godz. 17:00, przez najbliższe 8 tygodni, telewizyjna Czwórka będzie emitować reportaże poświęcone przedsięwzięciom zrealizowanym z Funduszu Szwajcarskiego. Wszystkie odcinki będą dostępne również na internetowej platformie www.ipla.tv.

Ze wsparcia SPPW skorzystali m.in.  Muzeum Ziemi Leżajskiej,  nałęczowski hotel na drzewach, Dolina Karpia w Zatorze, Zespół Szkół Specjalnych w Łodygowicach, Komenda Główna Policji. Dofinansowanie otrzymały również działania na rzecz ochrony ptaków w polskich Karpatach i w zakresie usuwania i unieszkodliwiania azbestu w województwie lubelskim czy akcja promocyjna przeciwdziałająca otyłości „Zachowaj równowagę” Instytutu Żywności i Żywienia. W rolę przewodników po wspomnianych przedsięwzięciach, wcielili się m.in. Kinga Preis, Katarzyna Skrzynecka, Rafał Cieszyński, Ewa Wachowicz, Joanna Orleańska czy Marek Siudym, który odwiedził nasze Muzeum.

marek