Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, uszkodzenie ogrodzenia jednej z posesji oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie 60-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. 
Wczoraj po południu, policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie otrzymali zgłoszenie o tym, że w miejscowości Jelna kierujący traktorem wjechał w ogrodzenie. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zastali ciągnik typu „SAM” oraz mężczyznę, który leżał pod nim próbując naprawić uszkodzony pojazd.W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 60-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego jadąc pojazdem wolnobieżnym marki „Sam” wjechał w ogrodzenie jednej z posesji uszkadzając przy tym dwa słupki i około 15 metrów siatki ogrodzeniowej. Jak się okazało, mężczyzna w chwili zdarzenia miał ponad 2, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenia odpowie przed sądem.
policja
ź: KPP Leżajsk