Policjanci z Leżajska wspierani przez strażaków, prowadzili minionej nocy poszukiwania 82-letniego mężczyzny, który zgubił się w lesie. Policyjna akcja trwała przez kilka godzin. Szczęśliwie mieszkaniec Brzózy Królewskiej został odnaleziony i przekazany pod opiekę lekarzy.

O zaginięciu 82-letniego mieszkańca Brzózy Królewskiej, policjantów powiadomiła jego żona. Jak wynikało z przekazanych informacji mężczyzna wczoraj rano wyszedł z domu do lasu i do późnych godzin wieczornych nie wrócił do miejsca zamieszkania. Stan zdrowia oraz wiek mężczyzny wskazywał, że może on znajdować się w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu, a nawet życiu.

Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem zaginionego i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Komunikat o zaginięciu dyżurny jednostki Policji przekazał podległym patrolom. Na miejsce oprócz policjantów z leżajskiej komendy, wspieranych przez strażaków z PSP i OSP, skierowano również przewodnika z psem tropiącym.

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań policjanci odnaleźli mężczyznę, który znajdował się w lesie, około 1,5 km od najbliższych zabudowań.

Policjanci na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe. Z uwagi na stan zdrowia, 82-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

ź: KPP Leżajsk