Mieszkaniec powiatu leżajskiego korzystając z przepustki nie powrócił do zakładu karnego. W tym czasie dopuścił się kolejnego przestępstwa. Kierując samochodem uciekał przed policyjnym pościgiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Wcześniej sąd wydał wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami.
Wczoraj tuż po godz. 8 policjanci z Leżajska otrzymali informację dotyczącą poszukiwanej osoby. Mężczyzna kierując osobowym fordem na zagranicznych numerach rejestracyjnych widziany był na terenie Nowej Sarzyny. Nie miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol. Gdy kierowca forda zauważył funkcjonariuszy zaczął uciekać. Patrol ruszył w pościg dając sygnały dźwiękowe do zatrzymania. Kierowca forda nie reagował na nie. Do pościgu dołączył drugi radiowóz, który również podjął próbę zatrzymania kierującego fordem. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymał się, lecz jeszcze gwałtownie przyspieszył. W trakcie pościgu mężczyzna łamał wszelkie przepisy drogowe stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez cały czas zajeżdżał drogę próbującym go zatrzymać policjantom. Ostatecznie pościg zakończył się w Sarzynie. Kierowca forda zjechał z drogi, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później był już w rękach policjantów.
Zatrzymany mężczyzna, 33-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego został poddany badaniu trzeźwości. Urządzenie wskazało blisko 2 promile w alkoholu w jego organizmie.
Gdy policjanci sprawdzili kierującego i pojazd, okazało się, że wobec mężczyzny sąd wydał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymany odbywa karę pozbawienia wolności i skorzystał z przepustki, której termin upłynął dwa tygodnie temu. Ponadto w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Mężczyzna wrócił już za więzienne mury. Z uwagi na wczorajszy incydent jego pobyt w zakładzie karnym może się wydłużyć.

ź: KPP Leżajsk