Rozwój trasy rowerowej w Handzlówce jest jedną z trzech inicjatyw w okręgu rzeszowskim, które pomyślnie przeszły eliminacje i dostały się do rundy finałowej. Ostateczny werdykt będzie zależny od wszystkich, którzy w dniach 8 marca – 4 kwietnia za zakupy dokonane w rzeszowskim sklepie Tesco wezmą żeton i wrzucą do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w naszym regionie.

Wyniki głosowania będą aktualizowane na stronie internetowej programu „Decydujesz, pomagamy”. Wnioski o udział w programie były składane do 5 lutego, przedstawiciele Fundacji Tesco w każdym ze 150 mikroregionów wybrali trzy ich zdaniem najlepsze. W naszym okręgu oprócz Handzlówki są dwa projekty z Rzeszowa. Zachęcamy mieszkańców gminy Łańcut do wsparcia inicjatywy.

Liczymy na to, że dzięki wsparciu lokalnych społeczności, szczególnie miłośników aktywnego wypoczynku w plenerze, nagroda powędruje do sołectwa w gminie Łańcut. Fundacja Tesco przekaże 150 organizacjom z całego kraju łączną sumę 750 000 zł tj. po 5000 zł na projekt. Jeśli Handzlówka znajdzie się w tym gronie to całość środków zostanie przeznaczona na rozwój trasy wytyczonej w malowniczych terenach Pogórza Dynowskiego. Zostaną zakupione dodatkowe kosze na śmieci, stojaki na rowery, stoliki, ławki.

W planach jest także wykonanie tablic z QR codami, co umożliwi pobieranie map turystycznych na smartfony. Kwota o którą zabiega Handzlówka starczy jedynie na zakup materiałów. Prace związane ze stworzeniem map, także w elektronicznej wersji oraz rozbudową małej architektury zostaną wykonane społecznie. Równolegle z programem „Decydujesz, pomagamy” mieszkańcy Handzlówki pracują nad rozwojem trasy rowerowej i jej promocją w ramach programu „Z PZU po lekcjach” finansowanego przez Fundację PZU. W marcu br. w miejscowym gimnazjum ruszył konkurs na opracowanie logotypu sołectwa i wykonanie fotografii, które znajdą się materiałach promujących turystyczne walory wsi.