Spartakiada Domów Samopomocy

182
    0

W dniu 16 czerwca w Horyńcu – Zdroju odbyła się XIII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy pod patronatem wojewody podkarpackiego.

Podczas otwarcia zawodów uczestników do wspólnej rywalizacji osobiście zachęcała Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz. W rywalizacji udział brało 55 ŚDS-ów z województwa podkarpackiego. ŚDS w Laszczynach reprezentowali: Waldemar Buczma, Wioletta Mścisz, Dariusz Jarzyński, Maria Buczma, Zbigniew Markocki oraz Maria Mierzwa.

Zawody odbywały się w następujących konkurencjach: strzały piłką nożną na bramkę, slalom na rowerze, bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłką lekarską.Nasi uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną. Najlepiej zaprezentował się Waldemar Buczma, który zdobył dwa złote medale w konkurencjach: rzut piłką lekarską oraz skoku w dal i tylko ułamki sekund zadecydowały o tym, że nie zdobył medalu w biegu na 60m.

Na tle tak dużej konkurencji również pozostali nasi podopieczni zaprezentowali się znakomicie i niewiele zabrakło aby zajęli miejsca na podium. Drużynę do spartakiady przygotowała fizjoterapeutka – pani Małgorzata Salwach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.