Leżajscy funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy, które padły łupem 28-letniego mężczyzny. Podejrzanym o dokonanie kradzieży okazał się znany Policji z przestępczej działalności mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna może odpowiadać za przestępstwo w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższy wymiar kary. 
Wczoraj rano policjanci z leżajskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży m. in. telefonu komórkowego, torby i wędek z terenu pola namiotowego w Ożannie. Właściciel wycenił wartość szkody na 900 złotych. Na miejsce udał się dzielnicowy wraz z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego. Policjanci niemal natychmiast ustalili i zatrzymali złodzieja. Zatrzymanym okazał się znany Policji 28-letni mieszkaniec gminy Kuryłówka, który ma na swoim koncie między innymi wcześniejsze włamania i kradzieże również na szkodę osób prywatnych. Za popełnione przestępstwo sprawca może odpowiadać w warunkach recydywy, co będzie skutkować surowszą karą.
Mężczyzna przyznał się do kradzieży dwóch wędek, torby i telefonu komórkowego. Odzyskane przedmiot zostały zwrócono właścicielowi.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.
ź: KPP Leżajsk