Wszyscy pierwszoklasiści szkół podstawowych, którzy od 1 września rozpoczną naukę w naszych szkołach otrzymają prezent. Będzie to tornister wraz z wyposażeniem i szkolnymi przyborami. Tornistry przyszłym pierwszoklasistom wręczą dyrektorzy szkół już w czerwcu.
– Przy wyborze plecaków braliśmy pod uwagę najistotniejsze czynniki, na które powinni zwracać uwagę rodzice (poza wagą i dostosowaniem do wzrostu) – mówią członkowie specjalnego zespołu powołanego przez wójta.  – Są to plecy oraz szelki nośne. Plecy muszą być ZAWSZE sztywne, a szelki dostatecznie szerokie (co najmniej 4 cm) i miękkie. Te wymagania nasze plecaki spełniają. Dodatkowo wyposażone są w widoczne elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo. Plecaki posiadają odpowiednie przegrody i komory oraz wytrzymałe dno. Są też dodatkowe kieszenie na butelkę/termos, wygodne uchwyty do niesienia plecaka. Wszystkie te elementy czynią plecak znacznie bardziej praktycznym w użyciu. Zadbaliśmy również o wyposażenie „pakietów pierwszoklasisty”, wśród których znajdą: piórnik z wyposażeniem, szkolny zestaw plastyczny, linijki, zeszyty i bloki – dodają. Wójt Krzysztof Sobejko podkreśla: – Tornistry na dobry start to prezent od wójta i radnych, którym zależy aby jak najwięcej uczniów uczyło się w naszych szkołach. Chcemy zapewnić optymalne warunki nauczania dla najmłodszych, aby mogli kształcić się, odkrywać swoje pasje i talenty, mając przy tym solidne podstawy do dalszej edukacji – dodaje.
Tak mniej więcej będą wyglądały tornistry (wersja dla chłopców i dziewczynek). Wyboru dokonał zespół, który pracuje również nad niespodzianką dla przyszłych gimnazjalistów.

ź: UG Leżajsk