XIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.

193
    0

20 rok działalności klubu przyniósł wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych podczas najważniejszych zawodów. Ostatni w bieżącym roku wyjazd na bardzo prestiżowy XIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa dziewięcioosobowej ekipy LKKK przyniósł dorobek 7 medali w tym 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Iza Dec, Maciej Jeziorowski, Marcin Miś i Tomasz Szuba. Srebrne medale wywalczyli Ewa Sobiło i Krzysztof Zając, brązowy medal zdobył Beniamin Szczuka. Dużym wyróżnieniem było przyznanie przez organizatora tytułu najlepszej zawodniczki turnieju Izabeli Dec. W turnieju uczestniczyli również zawodnicy Wiktor Waliłko i Ania Szczuka oraz sędziasensei Dariusz Burda i sekundant Janusz Waliłko. Nasi zawodnicy konkurowali z bardzo silnymi ekipami z całej Polski. W zawodach zorganizowanych przez sensei Pawła Juszczyka i KSW UKS BUSHI Otwock stanęło do walki 366 zawodników z 28 klubów współpracujących z IKO Polska. Turniej rozegrany został we wszystkich kategoriach wiekowych wg światowych przepisów IKO. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Wiceminister Sportu, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pan Tomasz Półgrabski. Cieszy fakt, że zawodnicy LKKK przez cały 2012 rok prezentowali wysoki i równy poziom umacniając tym samym pozycję leżajskiego klubu w polskim IKO.