Dębno zostało zgłoszone do konkursu „Nestlé porusza Polskę: Porusz swoją okolicę”. Firma sfinansuje zakup i montaż 16 siłowni plenerowych w Polsce (po jednej w województwie) tym, którzy wygrają głosowanie w internecie. Głosowanie już ruszyło, każdy internauta może oddać dziennie jeden głos. Jeśli wygramy to taka siłownia powstanie przy Zespole Szkół w Dębnie.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o mobilizowanie bliskich do udziału w konkursie, szczególnie regularnego głosowania. Każde kliknięcie będzie bardzo cenne. Wyłącznie od aktywności internautów zależy, gdzie pojawi się 16 siłowni terenowych ufundowanych w ramach jubileuszowego programu „Nestle porusza Polskę”. W gminie Leżajsk można głosować na jedną lokalizację zgłoszoną do konkursu. Głosowanie trwa do 6 lipca. Każdego dnia można oddać jeden głos na stronie: www.nestleporusza.pl

Jak głosować?
Na www.NestlePorusza.pl w sekcji „Głosowanie” należy wpisać województwo, miejscowość, kod pocztowy i sprawdzić, czy w ta lokalizacja bierze udział w konkursie. Po wysłaniu głosu otrzymamy e-mail z linkiem weryfikującym. Dziennie można oddać jeden głos. Głosowanie trwa do 6 lipca 2016 roku.

Dlaczego warto?
Siłownia na świeżym powietrzu to miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas po lekcjach lub podczas spaceru. Ćwiczyć można za darmo w dowolnej porze dnia. W siłowniach od Nestle znajdzie się 9 urządzeń, takich jak:
– surfer i twister – wzmacnia koordynację ruchową, aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych,
– orbitrek i biegacz – pobudza ruchy bioder, barków, ramion oraz nóg,
– wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców,
– poręcze i podciąg nóg – wzmacnia mięśni ramion oraz mięśni brzucha,
– rower i jeździec – wzmacnia wydolności serca i płuc, poprawia koordynację ruchową oraz wzmacnia mięśnie nóg, ramion oraz górnej partii pleców.

Na każdym urządzeniu będzie instrukcja, opisująca prawidłowy i bezpieczny sposób wykonywania ćwiczeń na danym sprzęcie.