Policjanci z Nowej Sarzyny zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.
We wtorek rano policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie zatrzymali osobowe audi, którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Podczas kontroli wyposażenia pojazdu okazało się, że kierowca w bagażniku przewozi ponad 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Sprawą zajęli się funkcjonariusze z zespołu dochodzeniowo-śledczego, którzy wyliczyli, że gdyby zatrzymane papierosy w ilości 31 tys. sztuk trafiły na rynek naraziłyby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 26 tys. złotych.
44-latek został przesłuchany, przyznał się do posiadania i przewożenia papierosów bez polskich znaków skarbowych akcycy. Poddał się dobrowolnie karze. Audi, którym poruszał się sprawca zostało tymczasowo zajęte na poczet przyszłej kary.
ź: KPP Leżajsk