„Czerwone Gitary” i grupa „Meritum” znów razem na scenie

  522
  0

  Na to wydarzenie od dawna czekali nie tylko mieszkańcy Wybrzeża. Bilety zostały bardzo szybko wyprzedane na długo przed samym koncertem….

  W poniedziałek, 16 stycznia 2012r. – Czerwone Gitary i ich goście: Dumitru Harea – muzyk grający na fletni pana, Wojciech Hoffmann – gitarzysta lider i założyciel grupy „Turbo” oraz leżajska grupa “Meritum” ponownie wykonali największe przeboje Krzysztofa Klenczona. Tym razem wystąpili wspólnie na scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Drugi Koncert Wspomnień bez wątpienia powtórzył sukces warszawskiej uroczystości w Sali Kongresowej z 12.11.2011r.

  Zgromadzona licznie publiczność nie szczędziła wykonawcom braw i owacji. W ten wyjątkowy sposób artyści, zaproszeni goście oraz fani uczcili 70-tą rocznicę urodzin legendarnego polskiego muzyka i kompozytora. „Wypełniona po brzegi widownia, owacje na stojąco, “Sto lat” odśpiewane Czerwonym Gitarom przez widzów – to znaczy, że warto kontynuować!” – tak podsumował Koncert Wspomnień w Gdyni Pan Wiesław Wilczkowiak ze Stowarzyszenia Muzycznego “Christopher”, który jak zawsze był blisko zespołu oraz jego fanów. Aby wystąpić w Gdyni, najstarsze wokalistki grupy „Meritum” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku: Magdalena Piestrak, Ola Federkiewicz, Ewelina Brudniak, Marta Kiełbowicz, Ewelina Wiatr i Paulina Wolan musiały odbyć 13-to godzinną podróż w iście zimowej aurze i przebyć ponad 700 km, by w przeddzień koncertu stawić się na próbie w prywatnym studio nagraniowym lidera zespołu – pana Jerzego Skrzypczyka w Gdańsku.

  Wiele godzin pracy i prób w Leżajsku po raz kolejny uwieńczone zostało wspólnym wykonaniem na dobrze znanej wszystkim artystom scenie Teatru Muzycznego trzech piosenek: „Tam gdzie woda i las”, „Hej słowiki” oraz „Seven days”. Trzecia z nich, podobnie jak i w Warszawie wywarła tak duże wrażenie na zgromadzonej publiczności iż wykonana została raz jeszcze w czasie bisów jako ostatni utwór wieczoru.

  Udział w koncercie był kolejnym wielkim wyróżnieniem dla „Meritum”, możliwością promowania naszego miasta i powiatu przed szeroką publicznością w innych częściach kraju, a także szansą na zdobycie licznych cennych doświadczeń podczas profesjonalnej pracy na próbach i scenie.

  Wyjazd do Gdyni nie mógłby dojść do skutku, gdyby nie pomoc finansowa naszych lokalnych władz w osobach burmistrza miasta pana Piotra Urbana, wójta gminy pana Krzysztofa Sobejko, dyrektora MCK pani Marii Horoszko oraz sponsorów: firmy „Rolnik” pani Heleny i Zenona Grabarza i Zakładu Ślusarskiego pana Janusza Szpili. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

  Ź: http://www.starostwo.lezajsk.pl/pl/aktualnosci/art615,czerwone-gitary-i-grupa-meritum-znow-razem-na-scenie.html

  Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie pieszego w Woli Zarczyckiej
  Następny artykuł19-latek zatruł się spalinami