„Mazurek Flagowy” – rekord

  492
  0

  15 metrów 21 centymetrów  mierzył  „Mazurek Flagowy” – przygotowany przez pana Andrzeja Więcława, będący główną atrakcją obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej, zorganizowanego przez Muzeum Ziemi Leżajskiej i Stowarzyszenie Rozwój Leżajska RLE 37-300. Był to największy mazurek  w Europie, zgłoszony przez organizatorów do wpisu w księdze rekordów Guinessa.

  Dokumentacja zdjęciowa, filmowa i oficjalne pomiary przesłane zostały do biura rekordów Guinessa w Londynie. Każdego roku składanych jest ok. 60 tysięcy wniosków o wpis rekordu. Guinnes Word Records wymaga, aby wszystkie produkty żywnościowe były w pełni jadalne, powinny być dystrybuowane do spożycia po ich prezentacji i zmierzeniu, jako warunek konieczny do wpisu. W spożyciu całego mazurka pomogła licznie zgromadzona publiczność, która skonsumowała około 3000 porcji.  Dzień Flagi zakończył wspólny śpiew pieśni patriotycznych i wojskowych przy akompaniamencie pana Zdzisława Zawilskiego oraz wypuszczenie z powodu złych warunków pogodowych tylko symbolicznej liczby lampionów do nieba.

  Sponsorami wydarzenia byli: Firma Usługi Kulinarne Andrzej Więcław, Cukrownia Ropczyce, Browar Leżajsk, Resmlecz Trzebownisko, Podkarpackie Centrum Handlowe Agrohurt S.A., Pub Pizzeria Zodiak, Digital Center, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, GS Leżajsk, Silikony polskie, Domin net.

  Poprzedni artykułPodsumowanie „Majowy weekend 2012”
  Następny artykułOtwarto nowe orliki