15 metrów 21 centymetrów  mierzył  „Mazurek Flagowy” – przygotowany przez pana Andrzeja Więcława, będący główną atrakcją obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej, zorganizowanego przez Muzeum Ziemi Leżajskiej i Stowarzyszenie Rozwój Leżajska RLE 37-300. Był to największy mazurek  w Europie, zgłoszony przez organizatorów do wpisu w księdze rekordów Guinessa.

Dokumentacja zdjęciowa, filmowa i oficjalne pomiary przesłane zostały do biura rekordów Guinessa w Londynie. Każdego roku składanych jest ok. 60 tysięcy wniosków o wpis rekordu. Guinnes Word Records wymaga, aby wszystkie produkty żywnościowe były w pełni jadalne, powinny być dystrybuowane do spożycia po ich prezentacji i zmierzeniu, jako warunek konieczny do wpisu. W spożyciu całego mazurka pomogła licznie zgromadzona publiczność, która skonsumowała około 3000 porcji.  Dzień Flagi zakończył wspólny śpiew pieśni patriotycznych i wojskowych przy akompaniamencie pana Zdzisława Zawilskiego oraz wypuszczenie z powodu złych warunków pogodowych tylko symbolicznej liczby lampionów do nieba.

Sponsorami wydarzenia byli: Firma Usługi Kulinarne Andrzej Więcław, Cukrownia Ropczyce, Browar Leżajsk, Resmlecz Trzebownisko, Podkarpackie Centrum Handlowe Agrohurt S.A., Pub Pizzeria Zodiak, Digital Center, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, GS Leżajsk, Silikony polskie, Domin net.