Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyło się spotkanie kierownictwa jednostki oraz policjantów z działaczami i prezesami klubów piłkarskich naszego powiatu. Tematem rozmów było bezpieczeństwo na stadionach podczas meczów piłki nożnej w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 na obiektach sportowych powiatu leżajskiego.

Zbliżający się początek rudny jesiennej rozgrywek piłki nożnej był powodem do spotkania policjantów z działaczami i prezesami klubów sportowych z naszego powiatu, którzy przybyli do naszej jednostki na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku podinsp. Zenona Wierzchowskiego.

Podczas spotkania uczestnicy omówili problematykę związaną z przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez pseudokibiców. Funkcjonariusze przypomnieli o przepisach dotyczących odpowiedzialności organizatorów zawodów piłkarskich.

Ustalono zakres wzajemnej współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa kibicom i zawodnikom podczas rozgrywanych meczów piłki nożnej.

To kolejne takie spotkanie, gdzie omówiono wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa na stadionach i poza nimi w trakcie trwania rundy jesienne piłkarskich rozgrywek.