125-lecie OSP Grodzisko Dolne

  230
  0

  Dzień 18 września to szczególna data dla sąsiedniej jednostki OSP Grodzisko Dolne – Miasto, która świętowała swoje 125-lecie istnienia. Na tą uroczystość została zaproszona również nasza jednostka.

  Po przemarszu z Pocztami Sztandarowymi spod Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym do Kościoła, uroczystość rozpoczęła Msza Św., którą odprawił ks. proboszcz Jan Kuca. Następnie po złożeniu wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Floriana wszyscy zaproszeni goście, sponsorzy, druhny i druhowie z wszystkich jednostek na czele z Orkiestrą Dętą przemaszerowali pod strażnicę Grodzisko Dolne – Miasto, gdzie historię istnienia OSP przypomniał Prezes jednostki dh Tadeusz Mazurek.

  Kolejnym punktem programu było odznaczenie Jednostki Złotym Znakiem Związku OSP RP, które jest najwyższym odznaczeniem jakie nadaje Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP.

  Na uroczystości została zaproszona Dziewczęca Drużyna Pożarnicza z Grodziska Dolnego, która zajęła I Miejsce w XIII Krajowych Zawodach Pożarniczych w Koninie i obroniła tytuł Mistrza Polski grupy „C”. Druhny zostały odznaczone złotymi i srebrnymi medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa. Zostały im wręczone pamiątkowe statuetki przez SKP „STRAŻAK”, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Grodzisko Dolne.

  Nie zabrakło również wielu podziękowań i gratulacji zarówno dla Jednostki Grodzisko Dolne Miasto jak i dla Dziewczęcej Drużyny Pożarniczej z Grodziska Dolnego ze strony Władz Samorządu Gminnego, Władz Duchowych, Władz Państwowej Straży Pożarnej, zaproszonych Gości oraz Pana Posła na Sejm RP Zbigniewa Rynasiewicza.
  Oficjalną część uroczystości uświetniła jak zawsze niezawodna Orkiestra Dęta z Grodziska Dolnego pod batutą Pana Jakuba Magonia, a po niej zagrała koncert.

  Ź: http://www.osp.grodziskogorne.pl

  Poprzedni artykułProkurator wypuścił zboczeńca Jana A., bo dał mu słowo harcerza
  Następny artykułŚwięto pieczonego ziemniaka na Wólce