Ogólne informacje o tegorocznej „18. Akcji POLACY-RODAKOM” prowadzonej w Leżajsku od 10 listopada do 3 grudnia 2017 r.

Po raz kolejny Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Leżajsku organizują akcję charytatywną, w którą w sposób zorganizowany i spontaniczny włączają się mieszkańcy Leżajska oraz okolic w ramach ogólnopolskiej zbiórki darów dla polskich rodzin na Wschodzie (na Białorusi i Ukrainie). W tym roku do akcji jako organizatorzy główni włączyło się również Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Stowarzyszenie Rozwój Leżajska RLE 37-300.

ORGANIZATOR ZBIÓRKI DARÓW W LEŻAJSKU:
Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Leżajsku
Mickiewicza 20 A, 37-300 LEŻAJSK
Muzeum Ziemi Leżajskiej w Leżajsku,
Mickiewicza 20 A, 37-300 LEŻAJSK
Stowarzyszenie Rozwój Leżajska RLE 37 300
Mickiewicza 20 A, 37-300 LEŻAJSK

PATRONAT:
Akcja Polacy – Rodakom od samego początku odbywa się pod patronatem Stanisława Gogacza senatora RP. W tegoroczną akcję zaangażowali się lokalni politycy, Jerzy Paul poseł na Sejm RP, Mieczysław Miazga poseł na Sejm RP, Janina Sagatowska senator RP, oraz mediów lokalnych i podkarpackich (prasa, radio, TV oraz portale internetowe).

Pomoc w nagłośnieniu akcji zadeklarowały również leżajskie parafie: Leżajsk Fara oraz Sanktuarium i Klasztor Ojców Bernardynów w Leżajsku.

BIURO AKCJI
Oficyna w Muzeum Ziemi Leżajskiej – zbiórka prowadzona będzie w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek oraz piątek, w biurze w godz. 8.00 do 15.30 oraz w sklepach w Leżajsku i okolicach. Akcja zbierania darów dla Polaków na Wschodzie przeprowadzona zostanie również na terenie szkół w Leżajsku

KONTAKT TELEFONICZNY
Klub TMLiKPW w Leżajsku: 660 365 151
Muzeum Ziemi Leżajskiej: 17 240 22 35 wew. 11
Stowarzyszenie RLE: 721 261 604

ZBIERAĆ BĘDZIEMY: słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz rybne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku oraz inne artykuły o przedłużonym terminie przydatności do spożycia, chemia domowa i środki higieny osobistej oraz inne, małe zabawki – przytulanki.

Warto zauważyć, iż kampania informacyjna o „18. Akcji POLACY – RODAKOM” nadal dociera do wielu innych instytucji i szkół w gminach powiatu leżajskiego, jak również poza nasz powiat.

W AKCJI ZBIÓRKI DARÓW W PLACÓWKACH HANDLOWYCH WEZMĄ UDZIAŁ:
(LISTA BĘDZIE AKTUALIZOWANA NA BIEŻĄCO)

UCZNIOWIE LEŻAJSKICH SZKÓŁ:

Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku,
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2,
Członkowie Stowarzyszenia Rozwój Leżajska RLE 37-300,

MŁODZIEŻOWE ORGANIZACJE SPOŁECZNE:

Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej Nr 2035 STRZELEC w Leżajsku,
Harcerze Hufca ZHP w Leżajsku,
Młodzież Wszechpolska Koło w Leżajsku