Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Leżajsku zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał środki odurzające w postaci marihuany i mefedronu. W związku z tą sprawą mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa.
W ubiegłym tygodniu policjanci z leżajskiej komendy uzyskali informację o młodym mieszkańcu z powiatu leżajskiego, który w zajmowanej przez siebie piwnicy prawdopodobnie posiada narkotyki. Gdy policjanci udali się na miejsce zastali tam 25-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego odzieży funkcjonariusze ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wtrakcie wykonywania czynności wewnątrz tego pomieszczenia zauważyli susz roślinny zawinięty w aluminiową folię i zapakowany w plastikowe pudełko oraz metalową lufkę. Ujawnione rzeczy policjanci zabezpieczyli jako dowód w sprawie.
Po sprawdzeniu testerem i zważeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że jest to marihuana, w ilości ponad 5,8 grama i mefedron o wadze 0,13 grama. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem miejscowej prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.
KPP Leżajsk