Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Leżajska podejrzanego o uszkodzenie ciała i zniszczenie mienia. Napastnik zaatakował dwóch pokrzywdzonych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt, na okres 2 miesięcy.

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegły wtorek. 27-latek w rejonie lokalu gastronomicznego w Leżajsku zaatakował 45-latka, uderzając go ręką po twarzy. Kiedy pokrzywdzony spadł ze schodów, napastnik zaczął znowu go uderzać po całym ciele. Podejrzany jednak na tym nie poprzestał. Kiedy pokrzywdzony wracał do domu zaatakował go kolejny raz, niszcząc mu przy tym okulary. Jak się okazało następnego dnia ten sam mężczyzna podczas libacji alkoholowej w mieszkaniu u swojego 25-letniego kolegi zaatakował go taboretem. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala.

Dzięki ustaleniom i pracy leżajskich kryminalnych okazało się, że sprawcą jest  27-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów uszkodzenia ciała i zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg obu zdarzeń.

Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.