Agregat prądotwórczy dla OSP Zmysłówka

  214
  0

  Jednostka OSP w Zmysłówce wzbogaciła się o trójfazowy agregat prądotwórczy typ FV 19540 ER o mocy 19 kVA3, z automatyką z układem SZR na przyczepce jednoosiowej. Agregat zakupiono w oparciu o środki finansowe, przekazane w formie dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w wysokości 14 tys zł. i środki WSK PZL Rzeszów S.A. w wysokości 6 tys. zł.

  Sprzęt będzie wykorzystany do działań operacyjno – taktycznych, zakupiony po to by zapewnić bezpieczne funkcjonowanie obiektów, budynków i urządzeń elektrycznych mających strategiczne znaczenie dla sołectwa. Jest to ważne chociażby z tego względu, że dostarczające energię elektryczną napowietrzne linie przebiegają przez otaczające sołectwo kompleksy leśne, w związku z tym istnieje wielkie prawdopodobieństwo, iż w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych, budynki i urządzenia zasilane energią elektryczną mogą zostać pozbawione prądu. W zaistniałej sytuacji agregat byłby tym urządzeniem, które skutecznie zapewnić może ciągłość dostawy niezbędnej energii do ich prawidłowego funkcjonowania.

  Zakup agregatu był możliwy dzięki staraniom Zarządu OSP Zmysłówka a zwłaszcza jej Prezesa Kazimierza Krauza, Wiceprezesa Dominika Bartnika i Naczelnika Stanisława Leji oraz Wójta Gminy p. Jacka Chmury.

  Poprzedni artykułLeżajskie obchody Święta Policji
  Następny artykułSzokujące wyniki kontroli budek z jedzeniem na Podkarpaciu