3 marca br. rozpoczął się konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół programu edukacyjnego skierowanego do placówek edukacyjnych z całej Polski. W ramach akcji, która jest częścią IV. edycji programu Z Kujawskim pomagamy pszczołom szkoły podstawowe, przedszkola, świetlice, domy kultury itp. mogą zdobyć wymarzone wyposażenie pracowni przyrodniczej o wartości 4 500 zł: mikroskopy, lupy, leksykony przyrodnicze, atlasy i inne. Wystarczy przesłać fotorelację z zajęć w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Konkurs trwa do 17 kwietnia 2014 roku. Partnerem programu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Jak wziąć udział w konkursie Akademii Przyjaciół Pszczół?

Aby placówka edukacyjna mogła wziąć udział w konkursie Akademii, wystarczy pochwalić się swoją Akademią Przyjaciół Pszczół i zrealizowanymi działaniami. W zależności od możliwości placówki edukacyjnej mogą to być obserwacje przyrody, gry i zabawy zawierające elementy nauki samodzielnego stwarzania środowiska przyjaznego owadom oraz przypomnienie o wyjątkowej roli owadów pszczołowatych w kontekście całego środowiska. Zdjęcia z zorganizowanych w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół aktywności jako pracę konkursową można wysyłać przez formularz zgłoszeniowy na stronie programu do 17 kwietnia br.

Nagrody dla najlepszych pszczelich Akademii.

Jury konkursu wybierze 4 nagrody główne oraz 16 wyróżnień (z każdego województwa po jednym). Nagrody to sfinansowane przez organizatora programu firmę ZT Kruszwica S.A, dostosowane do indywidulanych potrzeb nagradzanej placówki, wyposażenie pracowni przyrodniczej o wartości 4 500 zł oraz zestawy pomocy szkolnych (zeszyty, plany lekcji itp.) dla małych uczestników Akademii Przyjaciół Pszczół. Informacje o konkursie Akademii Przyjaciół Pszczół oraz regulamin są dostępne na stronie www.pomagamypszczolom.pl.