W poniedziałek od wczesnych godzin porannych leżajska drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Policjanci przeprowadzili 358 badań na trzeźwość kierowców, z których 2 kierowało samochodem pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy.

Głównym celem takich policyjnych działań jest wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, tym samym dbanie o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Podczas działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Po godzinie 9, w miejscowości Nowa Sarzyna policyjny patrol zatrzymał kierującego samochodem marki Renault. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni mieszkaniec powiatu lażejskiego miał 0,88 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierujący odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Po alkoholu wsiadł także do samochodu 28-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który kierował audi. Został zatrzymany w Starym Mieście. Badanie wykazało, że ma 0,30 promila w organizmie. Kierujący odpowie za wykroczenie. Za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny nie mniejsza niż 50 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów.