Akcja „Znicz 2012” w powiecie leżajskim

  166
  0

  Działania „Znicz” to największa policyjna akcja w roku. Tegoroczne działania rozpoczną się 31 października, a zakończą 4 listopada. W tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich.

  Jak co roku podstawowym zadaniem policjantów będzie dbanie o płynność i porządek w ruchu. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

  Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku informuje, że na terenie powiatu leżajskiego nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu drogowego w związku z dniem Święta Zmarłych. Natomiast mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w rejonach cmentarzy:

  w Leżajsku na ul. Rzeszowskiej (droga wojewódzka nr 877), w Giedlarowej (droga wojewódzka nr 877), w Tarnogórze (droga krajowa nr 77).
  Pozostałe cmentarze w powiecie leżajskim, w miejscowościach: Grodzisko Dolne, Chodaczów, Dębno, Wierzawice, Piskorowice, Kuryłówka, Brzyska Wola, Brzóza Królewska, Hucisko, Wola Żarczycka, Sarzyna, Ruda Łańcucka i Łętownia oddalone są od dróg i w rejonie tych cmentarzy służby nie przewidują większych utrudnień w ruchu.
  Na parkingach przycmentarnych w Leżajsku, Giedlarowej i Tarnogórze dodatkowo wyznaczone zostaną w widoczny sposób parkingi dla osób niepełnosprawnych. Oprócz parkingu na ul. Cmentarnej w Leżajsku dodatkowe miejsca dla parkujących będą znajdować się na ul. Plac Targowy (rejon Urzędu Skarbowego) oraz ul. Rynek. W Giedlarowej parking przycmentarny (wjazd z drogi nr 877). W Grodzisku Dolnym parking przy kościele parafialnym (wjazd od drogi 1259R).
  Na pozostałych cmentarzach, nie wyposażonych w parkingi, parkowanie pojazdów będzie się odbywać w obrębie cmentarzy. W miejscu o najwyższym natężeniu ruchu na skrzyżowaniu ulic Rzeszowska – Cmentarna w Leżajsku w dniu 1 listopada zobaczymy policjanta kierującego ruchem drogowym. W pozostałych najbardziej zagrożonych miejscach również planowany jest bezpośredni nadzór policjantów.

  Policjanci apelują! W związku z nasileniem ruchu w okolicy cmentarzy należy wzmóc swoją czujność i rozwagę w trakcie podróży. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na licznych pieszych odwiedzających w tych dniach groby bliskich.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułĆwiczenia w Leżajsku
  Następny artykułZapraszamy do czytania Kuriera Powiatowego !!!