„Alkohol-ograniczona dostępność”

  191
  0

  Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku wspólnie z podmiotami pozapolicyjnymi, podobnie jak przed rokiem przeprowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol-ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji kontrolowane będą miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  Alkohol niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, źródłem patologii społecznych i przestępczości. Stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi, dlatego ważne jest fizyczne ograniczanie jego dostępności.

  Funkcjonariusze Policji wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta w Leżajsku prowadzać będą kontrole w ramach akcji „Alkohol-ograniczona dostępność”. Kontrolowane będą placówki handlowe, lokale gastronomiczne i rozrywkowe w zakresie przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  Kontrole dotyczyć będą w szczególności:
  ujawniania przypadków spożywania  alkoholu w sklepach i w ich najbliższym otoczeniu,
  ujawniania przypadków sprzedaży i podawania alkoholu osobom niepełnoletnim
  W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane będą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

  W połowie lipca 2012 r. ruszyła też kolejna edycja programu „Pozory mylą, dowód nie”, której celem jest ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej. Więcej o tych działaniach tutaj.

  Poprzedni artykułBezpieczny wypoczynek nad wodą
  Następny artykułPowiat Leżajski przebudował kolejny most!