Apel o pomoc

  169
  0

  Urodził się z wieloma wadami – wadą mózgu, spodziectwem, szpotawymi stopami, wadą serca, wnętrostwem. Następnie okazało się, że ma niedosłuch, padaczkę, rozszczep podniebienia, podwichnięte oba stawy biodrowe i inne problemy zdrowotne. Bartuś przeszedł 6 operacji i niewykluczone, że będą kolejne.

  Bartuś jest od urodzenia rehabilitowany, od kilku lat rodzicom udaje się w zależności od stanu zdrowia Bartusia wyjechać kilka razy w roku na turnus rehabilitacyjny. Dzięki temu widać poprawę –  Bartuś mimo złego stanu ogólnego robi postępy. W rehabilitacji Bartka ważne jest nie tylko dążenie do poprawy jego stanu zdrowia, ale też to, by nie zaprzepaścić tego, co udało się osiągnąć do tej pory. Dlatego rehabilitacja musi być systematyczna.

  Rodzice Bartusia wierzą, że będzie coraz lepiej i dla nich każdy, nawet najdrobniejszy postęp w rozwoju synka to prawdziwy cud. Bartuś jest pogodny, wesoły, ciekawy otaczającego go świata i pełen miłości, którą wciąż okazuje mimo swoich ograniczeń. Uwielbia ludzi i zwierzęta, nie boi się innych.

  Poza rehabilitacją ruchową niezwykle ważne jest też, aby znaleźć z Bartkiem lepszy kontakt, a widać, że Bartek pragnie się porozumieć z otoczeniem. Rodzice chcą mu w tym pomóc i szukają terapii, która przyniesie efekt.

  Taką terapią jest m.in. delfinoterapia, która niestety nie jest dostępna w Polsce. Kontakt dziecka z delfinem powoduje, że ultradźwięki, które przekazuje delfin, przyśpieszają leczenie i naprawę zniszczonych komórek. Poza tym Bartuś potrzebuje systematycznej pracy z logopedą i pedagogiem oraz wszelkich terapii uzupełniających, takich jak integracja sensoryczna, dogoterapia, muzykoterapia, czy terapia ręki.

  Bardzo ważne jest, aby polepszyć kontakt z chłopcem, ponieważ wtedy łatwiej będzie go rehabilitować.

  Bartuś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Fundacja udostępnia konto, na które można dokonywać wpłat. Darowizny są w całości przeznaczane na pomoc Bartusiowi. Rodzice będą wdzięczni za każdą pomoc.

  logolezajsk_male

   

  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
  Nr konta – Bank BPH  15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
  Z dopiskiem: Bartosz Kozik – 2720 – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

  Bartusiowi można również pomóc przekazując na jego rzecz 1% podatku, wystarczy w składanym zeznaniu podatkowym podać:

  Wysokość wpłaty – według obliczeń
  Numer KRS Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – 0000037904
  W rubryce „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%” –  2720 Kozik Bartosz

  apel_bartek

   

  Poprzedni artykułSprawcy rozboju w rękach Policji
  Następny artykułWychodzenie z nałogu wymaga wyrzeczeń