Pod patronatem Starosty Leżajskiego – Pana Jana Kidy i Burmistrza Nowej Sarzyny – Pana Jerzego Paula w ostatni weekend w hali nowosarzyńskiego MOSiR-u rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym młodzików, młodziczek, kadetów, kadetek, juniorów i juniorek.
Zakończyły się one dużym sukcesem tenisistów stołowych PUKS „Arka” Łętownia. Być może obecność na sobotnim otwarciu zawodów Panów – Starosty i Burmistrza, tak ich zmobilizowała, że z pięciu drużyn, aż cztery stały na podium, z tego kadeci i juniorki na najwyższym stopniu, i cztery wywalczyły awans na półfinał Mistrzostw Polski, który 29 kwietnia zostanie rozegrany w Łodzi.
   A oto wyniki dwudniowych zmagań:


            Młodzicy:
1. UKS Gim-Tim 5 Stalowa Wola (limit PZTS na MP w Rzeszowie),
2. PKS Kolping Jarosław – awans do półfinału,
3. PUKS Arka I Łętownia – awans do półfinału  (Klocek Kamil, Kozłowski Marcin, Madej Łukasz),
4. UKS Spartakus ZET-BUD Kolbuszowa,
6.   PUKS Arka II Łętownia  (Klocek Michał, Stańko Dominik).
Młodziczki:
1. KKTS Krosno – awans do półfinału,
2. UKS Gim-Tim 5 Stalowa Wola – awans do półfinału,
3. KTS GOSiR Krościenko Wyżne  i   LUKS ZSP Zasów.
        Kadeci:
1. PUKS Arka Łętownia – awans do półfinału  (Baraniak Patryk, Kida Paweł),
2. UKS TKKF Dukla,
3. KTS GOSiR Krościenko Wyżne  i  Strzelec Frysztak.
Kadetki:
1. KKTS Krosno – awans do półfinału,
2. PUKS Arka Łętownia – awans do półfinału  (Kułacz Dominika, Pietrońska Karolina,
3. UKS Gim-Tim 5 Stalowa Wola  i   UKS SP Korzeniów.
Juniorki:
1. PUKS Arka Łętownia – awans do półfinału  (Kręcidło Aneta, Stalica Aleksandra, Sztaba Alina),
2. MKS Skarbek Gogołów,
3. UKS Gim-Tim 5 Stalowa Wola.
  Juniorzy:
1. KSTS Kontap I Krosno  (limit PZTS na MP w Toruniu),
2. KSTS Kontap II Krosno  – awans do półfinału,
3. PKS Kolping Jarosław – awans do półfinału,
4. MLKS NURT Przemyśl.
Drużyny te otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Starostwo ufundowało też 3 nagrody-liczmany dla najlepszych klubów tych dwudniowych zmagań. Okazało się, że najlepsze efekty pracy szkoleniowej ma Arka Łętownia, na kolejnych miejscach uplasowały się Gim-Tim Stalowa Wola i Kontap Krosno. Warto nadmienić, że juniorka Arki – Aneta Kręcidło zdobyła w niedzielę czwarty złoty medal tegorocznych MW (po wcześniejszych zwycięstwach w singlu, deblu i mikście). Rekord nie do pobicia.
Łącznie w DMW wystąpiło 43 drużyny reprezentujące 20 klubów.
W Łodzi poprzeczka będzie ustawiona o wiele wyżej, bo Małopolska i łódzkie należą czołówki w polskim tenisie stołowym w kategoriach młodzieżowych.
Wielu przyjezdnych trenerów ubolewa, że nie wykorzystuje się tak wspaniałych obiektów sportowo-rekreacyjnych (liczne stoły tenisowe, basen, siłownia, w planach orlik) do organizowania wakacyjnych i zimowych zgrupowań kadry wojewódzkiej w tenisie stołowym. Przeszkodą jest brak w pobliżu MOSiR-u w miarę taniej bazy noclegowej i gastronomicznej. Gdyby pobliska szkoła mogła i chciała zarobić poprzez udostępnienie pomieszczeń na noclegi i kuchni wraz z kadrą do przygotowywania posiłków, to i  MOSiR i szkoła by na tym zyskała finansowo, a POZTS i prywatni organizatorzy nie musieliby szukać takich miejsc w innych województwach.
js

Ź: Starostwo Powiatowe