29-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta zostali zatrzymani przez leżajskich policjantów podczas awantury, którą wszczęli będąc klientami jednego z leżajskich barów. Podczas interwencji mężczyzna dopuścił się znieważenia i kierowania gróźb wobec interweniujących policjantów. Ostatecznie para znalazła się w policyjnym areszcie. 
W sobotę, dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o awanturze w jednym z  leżajskich barów, gdzie wobec jednego z klientów interweniowali pracownicy ochrony. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili treść zgłoszenia. Funkcjonariusze zastali pijanego mężczyznę, który zachowywał się bardzo arogancko, nie stosował się do ich poleceń, groził im oraz znieważał używając przy tym wyzwisk i słów wulgarnych.
Podczas trwania interwencji do policjantów podeszła młoda kobieta, która również będąc pijana zaczęła im ubliżać. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Policjanci zbadali stan trzeźwości awanturników. 29-letni mieszkaniec gminy Kuryłówka miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, a jego o dwa lata młodsza koleżanka z Leżajska prawie 2,5 promila. Oboje trafili do policyjnego aresztu.
Wczoraj mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Za czyny, jakich się dopuścił grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.
awanturnik
ź: KPP Leżajsk