„Bądź bezpieczny w swoim domu – nie daj się oszukać”

  168
  0

  31 lipca 2013r. w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej policjanci spotkali się z grupą „Aktywni Seniorzy” działającą przy MCK w Leżajsku. Uczestnicy tego spotkania usłyszeli od funkcjonariuszy rady jak nie stać się ofiarą oszustów. Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego „Bądź bezpieczny w swoim domu” realizowanego przez leżajskich policjantów przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej.

  Coraz częściej spotykamy się z przestępstwami i wykroczeniami, w których pokrzywdzonymi są osoby w podeszłym wieku. Związana z tym wiekiem ufność i samotność powoduje, że niekiedy ludzie starsi stają się łatwym celem dla grup przestępczych, między innymi oszustów. Sprawcy nie zważają na status społeczny swoich ofiar, wykorzystują ich łatwowierność, dobroć czy chęć pomocy innym osobom. Najczęściej pieniądze skradzione osobom starszym miały być przeznaczone na bieżące potrzeby życiowe, w tym zakup niezbędnych leków.

  W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców powiatu leżajskiego, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku przygotowali program działań profilaktycznych „Bądź bezpieczny w swoim domu” skierowany do osób starszych. Celem działań jest ograniczenie negatywnych zjawisk w postaci kradzieży, oszustw czy innych przestępstw i wykroczeń popełnianych na wyżej wymienionej grupie poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań i przestrzeganie przed oszustami i złodziejami.

  Wczoraj na spotkaniu policjanci przedstawili zestaw porad adresowanych do seniorów, zawierający podstawowe zasady postępowania w kontakcie z oszustami. Przekazali wskazówki, które pozwolą na uniknięcie lub przynajmniej ograniczenie najbardziej niebezpiecznych zagrożeń.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułKatalog nowoczesnych obiektów konferencyjnych
  Następny artykuł12-letni fałszerz banknotów ustalony