Uczniowie szkoły nr. 1 w Leżajsku mają odblaski. Dzięki nim będą widoczni na drogach. Opaski, zawieszki i inne gadżety odblaskowe wręczył przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z Rzeszowa, a leżajscy policjanci opowiadali dzieciom jak być bezpiecznym na drodze.

W środę elementy odblaskowe otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Leżajsku. Dar na ręce dyrektora szkoły Ryszarda Pysz przekazał Bartosz Wysocki przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z Rzeszowa. Głównym celem spotkania była rozpoczęta akcja “Bezpieczna droga do szkoły”. W spotkaniu uczestniczyli asp. Bogdan Latuszek i asp. Krzysztof Ficek z Komendy Policji w Leżajsku, którzy uświadamiali dzieciom, że poruszanie w elementach odblaskowych jest bezpieczne, bo z daleka daje widoczny sygnał dla jadącego kierowcy. Przy okazji policjanci udzielili dzieciom wskazówek dotyczących poruszania się po drodze.

Szybko zapadający zmrok i spowodowana tym zmniejszona widoczność na drodze sprawia, że piesi są bardziej narażeni na potrącenie. Dzięki elementom odblaskowym dzieci będą widoczne i bezpieczne na drogach.

ź: KPP Leżajsk

odblaski