Strona główna Gmina Leżajsk Ekspozycja multimedialna w piwnicach Muzeum Ziemi Leżajskiej

Ekspozycja multimedialna w piwnicach Muzeum Ziemi Leżajskiej

56
0

Muzeum Ziemi Leżajskiej podpisało umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego związanego z adaptacją piwnicy mieszczącej się w oficynie południowo-wschodniej Zespołu Dworu Starościńskiego na cele ekspozycji multimedialnej. Niezbędne środki finansowe na sporządzenie powyższej dokumentacji przyznane zostały przez Zarząd Powiatu Leżajskiego.

Placówka przystąpiła także do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Leżajsk na lata 2016-2023, co uprawniać będzie ją do ubiegania się o zewnętrzne środki finansowe na realizację powyższej inwestycji.

Głównym zadaniem planowanej inwestycji jest stworzenie – zarówno dla mieszkańców, jak i licznie przybywających do naszego powiatu turystów – przekazu zawierającego niezbędną wiedzę o historii Ziemi Leżajskiej na przestrzeni wieków tj. od czasów starożytności po czasy nowożytne, w których następowały lata rozkwitu i upadku. Ekspozycja zawierać będzie treści pozwalające poznać i zrozumieć dzieje Ziemi Leżajskiej w okresie kształtowania się państwa polskiego.

Całość ekspozycji będzie bazować na innowacyjnych, multimedialnych technikach audiowizualnych, wykorzystaniu makiet, plansz, wizualizacji oraz aranżacji przestrzennych. Prezentacja zostanie zorganizowana w taki sposób, aby poprowadzić widza przez kolejne wydarzenia historyczne, które będą połączone ze sobą w chronologicznie ułożony ciąg.

Utworzenie interaktywnej, multimedialnej ekspozycji będzie stanowić jedną z podstawowych usług kulturalno-turystycznych powiatu leżajskiego. Ekspozycja ta ma być nowoczesnym obiektem kulturowym, oferującym swoim odbiorcom niezapomniane przeżycia, które korzystnie wzmocnią wizerunek powiatu na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

 

Poprzedni artykułRewitalizacja rynku – ciąg dalszy
Następny artykułDni Miasta i Gminy Nowa Sarzyna 2017