W związku z uciążliwym ruchem ciężkich samochodów przez stare centrum miasta oraz skrzyżowaniami, na których organizacje ruchu narzekają kierowcy, w najbliższym roku budżetowym mają zostać wprowadzone zmiany komunikacyjne. Kolejne rondo ma powstać na skrzyżowaniu ulic: św. Jana z Dukli, Mickiewicza i Wyspiańskiego (na zdjęciu).

– Jest problem z drogą wojewódzką nr 877 przebiegającą przez stare centrum miasta z zabudowa przylegającą do jezdni. Z wstępnych ustaleń z zarządca drogi wynika, że realny jest wniosek burmistrza, by wytyczyć nowa trasę drogi wojewódzkiej z wykorzystaniem obwodnicy: wjazd w Giedlarowej, zjazd na ulicy Przytorze, następnie Hutniczą, nowo wybudowaną przez miasto Browarną oraz wyjazd na ulicy Siedlanka – mówi zastępca burmistrza Leżajska Andrzej Janas.

Ma powstać także kolejne rondo – Gotowe są dokumentacje techniczne przebudowy dwóch newralgicznych skrzyżowań: św. Jana z Dukli, Mickiewicza i Wyspiańskiego (rondo) oraz M. C. Skłodowskiej, Mickiewicza i Plac Dworcowy (budowa nowych pasów ruchu oraz modernizacja sygnalizacji świetlnej) – tłumaczy zastępca burmistrza Andrzej Janas.

ź: http://www.sztafeta.pl/zminay311356lezajskdroga/

Autor: Jakub Magiera