W niedzielę do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku wpłynęło zgłoszenie o włamaniu. W domu policjanci zatrzymali pijanego sprawcę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W niedzielę, po godz. 21. dyżurny leżajskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w Grodzisku Dolnym, którego właściciel przebywa za granicą. Bezpośrednio po zebraniu wszelkich informacji o tym zdarzeniu, dyżurny skierował we wskazany rejon policjantów z leżajskiej komendy. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 35-letniego mężczyznę. W chwili zatrzymania był pijany. Alkomat wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci ustalili, że poprzedniej nocy sprawca wybił szybę w oknie i wszedł do domu. Włamywacz ukradł radiomagnetofon oraz zjadł będące w domu produkty spożywcze. Łączną wartość start poniesionych w wyniku tego przestępstwa właściciel wycenił na 600 złotych.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut włamania. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. 35-latek w przeszłości miał już związek z podobnymi przestępstwami. Dotyczyły one głównie kradzieży i włamań.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Grodzisku Dolnym.

ź: KPP Leżajsk

pijany