Bezpieczna droga z radami SpongeBoba

  257
  1

  Policjanci powiatu leżajskiego od pierwszych dni września spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych i przeprowadzają pogadanki na temat bezpieczeństwa.

  Szczególnie poruszany jest temat, jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc i wracając ze szkoły. Przewodnim celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym poprzez nauczanie ich zasad, których będą przestrzegać każdego dnia.

  Policjanci podczas pogadanek wręczyli dzieciom naklejki z postacią głównego bohatera SpogeBoba, jak również pozostawili w klasach plakaty z bohaterem kreskówki, celem utrwalenia informacji. W trakcie pogadanek uczniowie obejrzeli film edukacyjny, w którym SpongeBob wraz z chłopcem Filipem ukazują sytuacje na drodze wskazując na prawidłowość postępowania. Scenki w filmie dotyczą nie tylko bezpiecznego poruszania się po drogach, ale również poruszania się rowerem w dzień jak i po zmroku, noszenia elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej oraz konieczności korzystania z siedziska czy fotelika w samochodzie podczas jazdy.

  Do tej pory policjanci odwiedzili kilkanaście szkół w całym powiecie i przeprowadzili pogadanki edukacyjne. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, jak też i samych nauczycieli.

  Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-lezajsk/wydarzenia/art479,bezpieczna-droga-z-radami-spongeboba.html

  Poprzedni artykułLeżajsk zagra w filmie z gwiazdami Hollywood?
  Następny artykułLista osób zakwalifikowanych do projektu „Dołącz do aktywnych”

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.