BEZPIECZNA WIELKANOC 2012

  182
  1

  Okres świąt charakteryzuje się co roku znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów. Od piątku rozpoczną się policyjne działania „WIELKANOC – 2012”. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi województwa. Ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa często skutkuje wypadkami. Ich najczęstszą przyczyną jest:

  • nadmierna prędkość,
  • wyprzedzanie na tzw. trzeciego
  • kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu
  • omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

  W I kwartale 2012 roku w powiecie leżajskim policjanci ujawnili  75 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano  84 zdarzenia drogowe, w tym  3 wypadki  w skutek, których 1  osoba zginęła, a 2 zostały ranne.

  Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (od soboty do poniedziałku) podkarpaccy policjanci odnotowali 6 wypadków, w których 9 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Zatrzymano 54 nietrzeźwych kierowców.

  W trakcie prowadzonych w ciągu kilku najbliższych dni działań, spodziewać się należy większej ilości kontroli policyjnych. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, a także na sposób przewożenia dzieci i fakt przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W ruch pójdą wszelkie urządzenia do pomiaru prędkości.  Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

  Ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułNieprzemyślany żart
  Następny artykułKangur Matematyczny

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.