Bezpieczne wakacje na drodze

  184
  0

  Leżajscy policjanci po raz kolejny spotykali się z uczniami szkól z powiatu leżajskiego. Tym razem spotkanie odbyło się w Niepublicznym Gimnazjum w Dębnie. Przeprowadzono pogadankę, wyświetlono film na temat bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  Zbliża się koniec roku szkolnego. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Uczniowie korzystając z czasu wolnego od nauki długo przebywają poza domem. Miejscem ich zabawy jest plac, podwórko, droga. Ulubione zabawy to: jazda na rowerze, rolkach, deskorolce, spacery.

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo często w swych szaleństwach dzieci zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć, uświadamiając dzieci o grożących im niebezpieczeństwach i w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi. Dziecko zabezpieczone elementami odblaskowymi jest widoczne z dużej odległości, co daje kierowcy czas na odpowiednią reakcję.

  Policjanci przypominają, że dzieci w wieku do 15 lat poruszające się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania emblematów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Bardzo ważne jest także, aby dorośli poruszający się po zmroku mieli na odzieży odblaski, gdyż mogą one uratować im życie.

  KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułNietrzeźwi na drogach
  Następny artykułŻywiec stawia na niepasteryzowane!