Leżajscy policjanci po raz kolejny spotykali się z uczniami szkól z powiatu leżajskiego. Tym razem spotkanie odbyło się w Niepublicznym Gimnazjum w Dębnie. Przeprowadzono pogadankę, wyświetlono film na temat bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Zbliża się koniec roku szkolnego. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Uczniowie korzystając z czasu wolnego od nauki długo przebywają poza domem. Miejscem ich zabawy jest plac, podwórko, droga. Ulubione zabawy to: jazda na rowerze, rolkach, deskorolce, spacery.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo często w swych szaleństwach dzieci zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć, uświadamiając dzieci o grożących im niebezpieczeństwach i w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi. Dziecko zabezpieczone elementami odblaskowymi jest widoczne z dużej odległości, co daje kierowcy czas na odpowiednią reakcję.

Policjanci przypominają, że dzieci w wieku do 15 lat poruszające się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania emblematów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Bardzo ważne jest także, aby dorośli poruszający się po zmroku mieli na odzieży odblaski, gdyż mogą one uratować im życie.

KPP Leżajsk