Całą dobę trwały policyjne działania “Alkohol i Narkotyki”. Akcja zakończyła się w piątek o północy. Jej celem było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem narkotyków. Leżajscy policjanci skontrolowali 446 kierujących. Zatrzymano 14 nietrzeźwych kierujących.

Przez dobę policjanci ruchu drogowego i prewencji sprawdzali na terenie powiatu leżajskiego trzeźwość podróżujących drogami kierowców. W sumie skontrolowano 446 kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali czternaście osób, które zdecydowały się kierować pojazdem, mimo że wcześniej piły alkohol.

Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 30-letni mężczyzna, który zatrzymany został przez policjantów w Brzózie Królewskiej. Badanie wykazało u kierowcy osobowego volkswagena ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione przestępstwo poniesie odpowiedzialność karną.

Policjanci prowadząc działania “Alkohol i Narkotyki” ujawnili ponadto 5 osób, które podróżowały bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, 2 kierowców zostało ukaranych za nieprawidłowo przewożone dzieci, oraz zatrzymano cztery prawa jazdy za kierowanie “na podwójnym gazie”.

W tym czasie funkcjonariusze nie ujawnili kierujących pod wpływem narkotyków.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat (rowerzyści lub prowadzący inny pojazd podlegają karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku), a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

ź: KPP Leżajsk