Browar w Leżajsku Laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego

  198
  0

  10. lutego br. Browar w Leżajsku został Laureatem XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Proekologiczne działania Browaru zostały nagrodzone statuetką i certyfikatem „Firma Przyjazna Środowisku”.

  Podczas uroczystej Gali Dyrektor Browaru w Leżajsku Krzysztof Żyrek odebrał statuetkę i certyfikat „Firma Przyjazna Środowisku” nadany decyzją Narodowej Rady Ekologicznej w XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Honorowym Patronatem Konkursu jest Prezydent RP Bronisław Komorowski. Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tej nagrody. To rezultat wiedzy i zaangażowania całej załogi. W ramach prowadzonego Dialogu Społecznego wychodzimy „poza bramy browaru” współpracując z lokalną społecznością na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Nasze aktywności uznawane są jako tzw. „Dobre praktyki”, które są następnie stosowane w innych Browarach zarówno Grupy Żywiec jak i Heinekena. – powiedział Dyrektor Browaru Krzysztof Żyrek.

  Przy podejmowaniu decyzji o nadaniu tytułu Laureata, Narodowa Rada Ekologiczna brała pod uwagę skalę przedsięwzięcia, nowatorstwo, kompleksowość rozwiązań, a przede wszystkim wpływ Browaru na środowisko naturalne. Konkurs wyróżnia podmioty zaangażowane w prowadzenie działalności związanej z edukacją ekologiczną, promocją ochrony środowiska i zdrowego trybu życia, organizacją imprez proekologicznych oraz podnoszeniem świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.

  Browar w Leżajsku od kilku lat jest inicjatorem akcji ekologicznych, które promują postawy ekologiczne. Obok swoich pracowników Browar angażuje w nie również lokalną społeczność. Podczas Światowego Dnia Ziemi Browar co roku organizuje akcję ekologiczną pod hasłem „Daj szansę czystej wodzie” – porządkowanie lasu. W zeszłym roku w akcji uczestniczyło ponad 70 osób, które zużyły 150 szt. worków o pojemności 120l, co dało w rezultacie 1000 kg zebranych odpadów w ciągu 1 godziny.

  Browar współpracuje także z Miejskim Zakładem Komunalnym w Leżajsku w organizacji konkursu „Z Ekologią na TY”, gdzie angażuje się w edukację ekologiczną oraz promocję ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. Na imprezach organizowanych przez Browar w Leżajsku prowadzona jest segregacja odpadów oraz przekazywane są ciekawostki i informacje z zakresu ochrony środowiska, np. jak segregować odpady. W zeszłym roku Browar w Leżajsku uznany został za firmę ważną w swoim regionie, nie tylko ze względu na skalę działania, ale także z racji inicjatyw podejmowanych na rzecz lokalnej społeczności i otrzymał prestiżową nagrodę „Filary Polskiej Gospodarki 2010”.

  Poprzedni artykuł19-latek zatruł się spalinami
  Następny artykułWeź udział w konkursie poetyckim!!