Policjanci zatrzymali sprawców pobicia 57-letniego mężczyzny. Napastnicy skrępowali pokrzywdzonego, po czym jeden z nich kluczem francuskim uderzał go po głowie i tułowiu, a drugi groził mu pozbawieniem życia. Okazało się, że jednym ze sprawców był starszy brat pokrzywdzonego.  

W poniedziałek wieczorem policjanci z Leżajska odebrali zgłoszenie o pobiciu człowieka na jednej z posesji w okolicach Grodziska Dolnego. Na miejscu okazało się, że dwóch mężczyzn zaatakowało 57-latka. Mężczyzna upadł na ziemię, wtedy jeden z napastników zadał mu kilkanaście uderzeń kluczem francuskim do rur. Napastnicy skrępowali ofierze nogi. Jak twierdził pokrzywdzony, drugi mężczyzna wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i groził nim pozbawieniem życia.
57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zdołał uciec napastnikom. Poprosił o pomoc swojego szwagra. Wezwano pogotowie. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Ma obrażenia klatki piersiowej, wybite zęby i prawdopodobnie złamaną żuchwę.
Policjanci szybko ustalili tożsamość dwóch mężczyzn biorących udział w tym zdarzeniu. Okazało się, że jednym ze sprawców pobicia jest starszy brat pokrzywdzonego, 64-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego oraz jego 52-letni kolega. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
Postępowanie jest w toku. Policjanci gromadzą dowody, przesłuchują świadków, zabezpieczyli przedmioty, które mogły być użyte do popełnienia przestępstwa. Wyjaśniają okoliczności, motywy i dokładny przebieg zdarzenia.

Dziś obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ź: KPP Leżajsk