„BUDZYŃ 2012”

  96
  0

  Jak co roku tak i teraz, w ostatni weekend września Nowa Sarzyna zamieniła się w stolicę Marszów na Orientację. Wszystko to działo się za sprawą organizowanych już po raz piąty zawodów ogólnopolskich o nazwie „BUDZYŃ”. Uczestnicy zjechali z takich miejscowości jak: Szczecin, Toruń, Wrocław, Kraków, Warszawa, Radom, Lublin, Radzyń Podlaski, Ropczyce, Rzeszów, Kolbuszowa, Nowa Dęba, Bełżyce i Krzątka. Nie zabrakło też klubów z naszego podwórka (Leżajska, Nowej Sarzyny, Woli Zarczyckiej czy Łętowni). Po zakwaterowaniu uczestników w nowym budynku Gimnazjum rozpoczęto imprezę 15kg tortem w kształcie lampionu. To nie jedyny akcent jubileuszowy. W tym roku uczestnicy mieli do pokonania 5 etapów marszu (dwa dzienne i trzy nocne), których trasy prowadziły po terenie dwóch nadleśnictw: Rudnik i Leżajsk. Trasy pierwszych dwóch etapów nocnych znajdowały się na terenie trasy MTB w Tarnogórze. Etapy dzienne zostały rozegrane na terenie Leśnictwa Marynin (Łoiny – Brzóza Królewska). Ostatni etap nocny prowadził wzdłuż niebieskiego szlaku ATR ze Smyczów do Kołaczni, gdzie na zakończenia czekało uczestników pieczenie kiełbasek. Trasa była o tyle trudna, że mapa znajdowała się na kubku, który otrzymał każdy ze startujących na pamiątkę. Dla najbardziej wytrwałych, w nocy z soboty na niedziele wraz ze Szkołą Nurkowania Aquarius i MOSIR- em w Nowej Sarzynie został przygotowany nocny etap w basenie. Były to bez wątpienia najbardziej wymagające zawody w historii Budzynia. W ciągu 36 godzin uczestnicy pokonali po 30km w terenie przy kilku godzinach snu. Do rywalizacji stanęło prawie 150 osób w czterech kategoriach.  Przy przygotowaniu zawodów pracowało 26 osób (pracownicy i absolwenci Gimnazjum). Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał dyżur pełniony przez Nowosarzyńską Grupę PCK.

  Po trzech dniach rywalizacji, w niedzielę, na uroczystości wręczenia nagród Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Jerzy Paul i Dyrektor Gimnazjum w Nowej Sarzynie Pan Lesław Marciniak wręczyli nagrody uczestnikom.

  Wyniki Marszu na Orientację:

  Kategoria TD (osoby urodzone w roku 1999 i pózniej),

  I miejsce – Bystrzyńska Ewa, Jakub Domański (SP Nowa Sarzyna)

  II miejsce – Mach Katarzyna, Weronika Sajdłowska (KT PRZYGODA Nowa Sarzyna)

  III miejsce – Marczak Monika, Paszek Monika (KT PRZYGODA Nowa Sarzyna)

  Kategoria TM (osoby urodzone w latach 1996 – 1998),

  I miejsce – Zieliński Jakub, Rafał Rzeszutek (KKT Salamandra Kolbuszowa)

  II miejsce – Piech Ermina, Gilarska Klaudia (ZS Nowa Sarzyna)

  III miejsce – Jagiełło Artur, Patrycja Wacht (KT PRZYGODA Nowa Sarzyna / KKT Salamandra Kolbuszowa)

  Kategoria TJ (osoby urodzone w latach 1993 – 1995)

  I miejsce – Siedlaecka Joanna, Siedlecki Paweł (ZS Nowa Sarzyna)

  II miejsce – Sobota Aleksandra, Pawlica Łukasz (SKGK PRZYGODA/IV LO RZESZÓW)

  III miejsce – Chmiel Gabriela, Paszek Karolina (ZS Nowa Sarzyna)

  Kategoria TS (osoby urodzone w roku 1992 i wczesniej),

  I miejsce – Kowalczewski Michał. Gawlik Przemysław (KInO SKRÓTY Radom)

  II miejsce – Mazur Piotr, Motylski Łukasz (PTTK Rzeszów, Krzatka)

  III miejsce – Zgoda Aleksandra, Zgoda Piotr (KInO Skróty Lublin)

  InO w basenie:

  I miejsce – Szmyt Barbara (KInO Stowarzysze Warszawa)

  II miejsce – Zachara Maciej (PTTK Rzeszów)

  III miejsce – Szajko Marcin (KInO Stowarzysze Warszawa)

  Organizatorem zawodów był Klub Turystyczny „PRZYGODA”, działający przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Współorganizował imprezę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie, Szkoła Nurkowania „AQUARIUS”, Nadleśnictwa Leżajsk i Rudnik. Wręczenie nagród uczestnikom do VI miejsca w każdej z kategorii było możliwe dzięki dużej liczbie sponsorów, a byli nimi: UMiG Nowa Sarzyna, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Rada Rodziców Gimnazjum w Nowej Sarzynie, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, SKOK im. Z. Chmielewskiego oddział w Nowej Sarzynie, Ubezpieczenia WARTA Leżajsk ul. Targowa, Stanley – Gospodarstwo rybne Pstrąg, Stowarzyszenie „NSNet”, LGD Region Sanu i Trzebośnicy, księgarnia „WERSET”, hurtownia elektryczna „San-Tech”, Agencja Reklamy Ekspresja i Piotr Kos Film Studio. Impreza ta była V (ostatnią w tym roku) Rundą Pucharu Podkarpacia. Na zakończenie zawodów zostały także wręczone puchary w tej całorocznej rywalizacji.

  Poprzedni artykułBądż EKO, Bądź – LOGICZNY!
  Następny artykułLeżajski sąd do likwidacji – decyzja ministra !!!