Wywodząca się z Kraju Kwitnącej Wiśni firma Citizen to znana od lat z precyzyjnych mechanizmów i efektownych projektów zegarków marka oferująca modele zarówno męskie, jak i damskie. Duża dokładność i precyzyjność pomiaru czasu i obudowy wykonane z wysokiej jakości materiałów powodują, że zegarki marki Citizen są cenione równie wysoko jak modele pochodzące ze Szwajcarii.

Historia marki Citizen

Początki historii marki Citizen sięgają 1918 roku, kiedy w japońskim Instytucie Badań Shokosha stworzony został pierwszy zegarek kieszonkowy. W 1930 roku instytut zmienił nazwę na Citizen Watch Company i rozpoczął swój triumfalny pochód przez rynki zegarmistrzowskie świata. Jej specjalizacją jest korzystanie do dzisiaj z mechanizmów własnej produkcji, stosowanych również przez producentów zegarków na całym świecie.

Linia Eco-Citizen-Drive

Kolejnym przełomem w historii marki Citizen był rok 1994, kiedy po raz pierwszy w zegarkach produkowanych przez markę wykorzystano mechanizm Eco-Drive, eliminujący tradycyjne mechanizmy kwarcowe i zasilający zegarek energią pochodzącą z promieni słonecznych. Tym samym japońska marka zapoczątkowała jako jedna z pierwszych trend produkcji przyjaznej dla środowiska naturalnego, zyskując dzięki temu kolejnych sympatyków, zwracających uwagę na zrównoważony styl życia, w zgodzie z przyrodą.

Współcześnie powstające zegarki Citizen z mechanizmem Eco-Drive to wykorzystujące zaawansowaną technologię modele łączące energię świetlną z kinetyczną, pozyskujące moc z włókien krzemowych, w których zewnętrzna część tarczy jest baterią słoneczną.

Modele Citizen Eco-Drive dla kobiet i mężczyzn jako modny dodatek na jesień

Wśród nowości marki Citizen na jesień znajdziemy eleganckie czasomierze dla kobiet, jak Citizen EX1498-87A wykonany w odcieniu srebrnym o klasycznej elegancji. Wykonana ze stali szlachetnej koperta pięknie harmonizuje z szarą tarczą oraz bransoletką z małych ogniw dodającą szyku każdej stylizacji. Miniaturowe ogniwa świetlne umieszczone pod spodem tarczy zegarka wychwytują słoneczne i sztuczne światło, przetwarzając ją w energię elektryczną magazynowaną w specjalnym akumulatorze.

Mężczyźni ceniący sobie ponadczasowy design mogą wybrać z kolei na przykład model Citizen BJ6501-10L, utrzymany w srebrno-brązowo-granatowej kolorystyce. Koperta ze stali szlachetnej została tu połączona z granatową tarczą zegarka i brązowym paskiem o gładkiej teksturze, dzięki czemu całość znakomicie nadaje się jako szykowny dodatek do codziennych i bardziej odświętnych stylizacji.