„Co nam w duszy gra”

  223
  0

  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Laszczyny, które z dniem 1 września 2012 roku przejęło prowadzenie Szkoły Podstawowej w  rozpoczęło realizację projektu pt. „Janko Muzykant – Co nam w duszy gra”. Fundatorem projektu jest Fundacja im. Jana Kantego Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, która przekazała środki na realizację projektu w kwocie 10 000 zł.

  Projekt jest realizowany przy Szkole Podstawowej w Laszczynach. Koordynatorem projektu jest Pani Dorota Król zastępca prezesa stowarzyszenia oraz pracownik Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym.

  Dnia 02.01.2013r. odbyły się pierwsze zajęcia muzyczne prowadzone przez Pana Michała Rydzika studenta oraz wieloletniego członka Orkiestry Dętej w Grodzisku Dolnym.

  W projekcie weźmie udział około 30 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Między innymi przeprowadzone będą zajęcia instrumentalne (24 godz.), wokalne (24 godz.) oraz zajęcia z psychologiem w wymiarze 19 godz., które prowadzić będzie Pani Edyta Palus mgr psychologii.

  Zajęcia te pozwolą rozwijać u dzieci sferę psychomotoryczną poprzez mowę, poczucie rytmu, rozwój wyobraźni i kreatywnego myślenia, odnalezienie własnych talentów oraz pobudzenie inwencji i ekspresji twórczej.

  Przewidziane są również spotkania z Regionalnym Zespołem „Grodziszczoki”, Orkiestrą Dętą z Grodziska Dolnego, a także Zespołem Śpiewaczy „Wiola” z Chodaczowa.

  W ramach projektu planowany jest również wyjazd na koncert do Bazyliki Ojców Bernardynów i do Filharmonii w Rzeszowie. Projekt trwać będzie do końca czerwca. Dzięki tym zajęciom dzieci zdobędą umiejętności zarówno wokalne jak i instrumentalne.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Poprzedni artykułPodsumowanie sezonu 2012 w LKKK !
  Następny artykułGra w kasynie online – to tylko zabawa?