Comeniusowa wizyta w Szkole Marzeń!

  183
  0

  Spotkanie to odbyło się w pięknym, brytyjskim mieście Newcastle.  Oprócz delegacji polskiej w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich tj. Wielkiej Brytanii, Finlandii i Belgii. Celem wyjazdu było zapoznanie z systemem szkolnictwa specjalnego Wielkiej Brytanii, jego organizacją oraz wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami z krajów biorących udział w projekcie.

  Zaproponowany przez organizatorów program wizyty był pod każdym względem profesjonalnie przygotowany i dobrze służył realizacji głównych celów projektu. Czterodniowa wizyta  w Newcastle to przede wszystkim praca nad wspólnymi działaniami projektu i omawianie dotychczas  zrealizowanych działań. Pobyt umożliwiał wymianę sposobów nauczania i poznanie funkcjonowania szkoły specjalnej w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy mieli okazję poznania nowoczesnej szkoły  z ogromnym zapleczem służącym wsparciu i pomocy uczniom z niepełnosprawnością intelektualną. Każda klasopracownia wyposażona jest w swoiste centrum multimedialne  z  dotykowymi tablicami interaktywnymi. Szkolny basen, sale rehabilitacyjne wpływają na lepsze funkcjonowanie dzieci w środowisku.

  Projekt w którym bierze udział nasza szkoła obejmuje dodatkowo poznanie tradycji i obyczajów krajów partnerskich. Służyć temu miały zorganizowane w drugim dniu pobytu targi regionalne. Każda ze szkół promowała swój region, przybliżała  tradycję, a przede wszystkim oferowała narodowe potrawy. Miałyśmy okazję zaprezentować nasz kraj z najlepszej strony, czyli od kuchni. Polskie słodycze i wędliny odniosły oszałamiający sukces. Na naszym stoisku bardzo dużą popularnością cieszyły się keks i makowiec. Swojski chleb, smalec- nie mający odpowiednika w żadnym kraju czy kiszone ogórki również znalazły swoich amatorów.

  Podobnie jak poprzednio nauczyciele brali udział w zajęciach szkolnych i wykładach. Lekcje pokazowe obejmowały naukę tańca, piosenki, a także wspólne wykonanie potrawy. Było to wspaniałe doświadczenie zarówno dla nas nauczycieli, jak również dla dzieci. Ukoronowaniem pobytu było  zwiedzanie malowniczego miasta Newcastle, które swoją architekturą zachwyciło każdego uczestnika wycieczki.

  Czas, który razem spędziłyśmy był wspaniały, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci. Cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w tej wymianie, która poprzez włączenie przedstawicieli wszystkich szkół partnerskich sprawiła, że wyjazd ten był niezwykły. Z jednej strony było nam przykro, że to już koniec naszej podróży, ale z drugiej strony przywiozłyśmy z Wielkiej Brytanii wiele pięknych wspomnień i wrażeń, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wszędzie towarzyszyła nam maskotka projektowa Zuzia, która podczas specjalnie przygotowanej prezentacji swoje wrażenia opowie uczniom naszej szkoły.

   M.P i B.K ’

  Ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułNowe możliwości turystyczne w Leżajsku
  Następny artykułPraca radnych teraz w internecie!!