Strona główna Gmina Leżajsk Ćwiczenia Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego

Ćwiczenia Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego

636
0

9-11 czerwca br. na terenie na terenie Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie odbyły się ćwiczenia zgrywające, obejmujące współdziałanie Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego „Leżajsk” i „Rzeszów 2”, które funkcjonują w ramach centralnego odwodu operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone zgodnie z „Planem ćwiczeń doskonalenia zawodowego dla SGRChem-Eko województwa podkarpackiego na rok 2021” zatwierdzonym przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Celem szczegółowym ćwiczeń była realizacja zadań związanych z prowadzeniem dekontaminacji masowej podczas zdarzeń z udziałem bojowych środków trujących.

W ćwiczeniach uczestniczyło 10 zastępów Państwowej Straży Pożarnej (30 strażaków) przy współpracy z Policją oraz Wojskami Obrony Terytorialnej. Pozorację do ćwiczeń przygotowali wykładowcy i uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku oraz Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie.

Obserwatorami ćwiczeń byli: komendant powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Józef Kludys, zastępca komendanta powiatowego PSP w Leżajsku st. bryg. Jacek Grzywna, zastępca komendanta miejskiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Krzysztof Filip, dowódca 32 Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku ppłk Tomasz Janusz.

ź: PSP Leżajsk

Poprzedni artykułMega zlot dla domów dziecka
Następny artykułRyan Socash amerykański dziennikarz i youtuber odwiedził Leżajsk