Czujny policjant uratował kierujacego

  160
  0

  Czujność i natychmiastowa reakcja policjanta leżajskiej drogówki pozwoliły na szybkie udzielenie pomocy starszemu mężczyźnie. Widząc nietypowe zachowanie kierującego oplem funkcjonariusz natychmiast ruszył w jego stronę, a gdy opel uderzył w znak drogowy policjant wezwał pogotowie.

  Do zdarzenia doszło wczoraj w Leżajsku. Podczas pełnionej służby funkcjonariusz zespołu ruchu drogowego nadzorując ruch na ul. Skłodowskiej zwrócił uwagę na kierującego oplem corsą. Za kierownicą pojazdu siedział starszy mężczyzna, a samochód poruszał się bardzo wolno i zbyt blisko osi jezdni. Podejrzewając, że kierowca nie kontroluje swojej jazdy, policjant natychmiast ruszył w jego kierunku. Gdy dojeżdżał do kierującego corsą, ten właśnie wjechał na wysepkę przed rondem i uderzył w znak drogowy. Policjant niezwłocznie powiadomił pogotowie ratunkowe.

  Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza mężczyzna już po kilku minutach miał zapewnioną opiekę medyczną. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził, że kierowca zapadł w śpiączkę cukrzycową. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

  ź: KPP LeżajskKPP Leżajsk

  Poprzedni artykułRadary zawitały do Grodziska
  Następny artykułTrwają poszukiwania mężczyzny nad zalewem „Floryda” w Leżajsku