Derby regionu

187
    0

W pełni udał się rewanż zawodniczkom Sanu Gorzyce, które w sobotnie popołudnie na własnym boisku pokonały zespół LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne 4:2 (4:2). Pojedynek obu drużyn jak zwykle dostarczył sporo emocji, gdyż można go potraktować jako derby regionu. A jak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami.

Mecz został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, kiedy to padły wszystkie gole tego spotkania. Pierwszy padł już w 10 minucie, kiedy to rajd przez pół boiska zakończyła pięknym strzałem przy słupku zawodniczka z Gorzyc. Drużyna z Grodziska rzuciła się do odrabiania strat i niestety nadziała się na kolejną kontrę i było już 2:0.

W 30 minucie meczu, Grodziszczanki nawiązały kontakt bramkowy z przeciwniczkami. Piękną akcję lewą stroną zakończyła celnym strzałem Klaudia Trojnar. I znowu Grodziszczanki przyśpieszyły chcąc doprowadzić do remisu. Jednak historia lubi się powtarzać i kolejna kontra zespołu z Gorzyc zakończyła się celnym strzałem na bramkę. Drugiego gola dla gości zdobyła w 35 minucie Małgorzata Nowak. To było wszystko, na co było stać tego dnia zawodniczki z Grodziska.

W ostatniej akcji pierwszej połowy meczu padł jeszcze kolejny gol dla gospodyń i zawodniczki Sanu schodziły na przerwę z dwubramkową przewagą. Druga połowa meczu nie przyniosła już zdobyczy bramkowych. Oba zespoły atakowały i miały swoje okazje do zmiany wyniku, jednak mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Sanu Gorzyce 4:2.

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Joniec Justyna, Żak Karolina, Rynasiewicz Karolina, Chmura Andżelika, Tabin Karolina, Majkut Klaudia, Maziarz Monika, Joniec Sylwia, Trojnar Klaudia, Moszkowicz Katarzyna i Nowak Małgorzata oraz Żuk Dominika i Grzywna Katarzyna.