Dni Kwitnącej Azalii.

  184
  1

  Współorganizatorzy imprezy to: Ośrodek kultury w Nowej Sarzynie, Oddział PTTK w Nowej Sarzynie oraz Powiat Leżajski. W ramach imprezy przygotowano jedną trasę pieszą z Nowej Sarzyny oraz dwie trasy rowerowe z Nowej Sarzyny i Leżajska. Ponadto na finał imprezy przybyła dość duża ilość turystów indywidualnych uprawiających zarówno turystykę pieszą, jak i rowerową.

  Nie zabrakło również turystów „zmechanizowanych”. Imprezę finałową wypełniły m.in. koncerty solistów i zespołów działających przy Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie. Publiczności szczególnie przypadł do gustu koncert zespołu „Folk Band” z Łętowni, do wtóru którego spontanicznie włączył się z tańcem Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Azalia” z Woli Zarczyckiej. W trakcie imprezy odbył się również Konkurs Wiedzy Turystycznej o Regionie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, w którym zwyciężył Michał Obara z „klasy pożarniczej” Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Nowej Sarzynie. Dla szerszej publiczności przygotowano również szereg konkursów sprawnościowych. Imprezę zakończył koncert wrocławskiego zespołu szantowego „Znienacka Projekt”.

  Sponsorem głównym imprezy była „Grupa Żywiec” S.A. Browar w Leżajsku. Wydarzenie to swoją pomocą wspomogli również: ATC Poland Sp. z o.o. EL-chem Zakład Usług Elektroenergetycznych, Grupa Ratowników PCK z Nowej Sarzyny, Stowarzyszenie „PROCARPATHIA” z Rzeszowa oraz Zbigniew Walas, Michał Paradka i Andrzej Czołówka.

  BR

  ź: Starostwo Leżajsk azalia

  Poprzedni artykułW ZUS Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych!
  Następny artykuł31 maja – Światowy Dzień Bez Tytoniu.

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.